رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

تبیین نقش و جایگاه پدافند هوایی - نمایش محتوای خبر

 

 

تبیین نقش و جایگاه پدافند هوایی

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمالغرب کشور در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی بر نقش و جایگاه پدافند هوایی در کشور تاکید کرد .

تبیین نقش و جایگاه پدافند هوایی

امیر عظیمی گفت : از مأموریت‍ های مهم پدافند هوایی در دوران هشت سال جنگ تحمیلی، علاوه بر تأمین امنیت فضای هوایی کشور و تأمین امنیت نیروهای درگیر در نبرد جبهه‌های حق علیه باطل و خطوط مقدم جبهه، دفاع از مراکز مهم و حیاتی کشور همچون مراکز مهم دولتی، پالایشگاه‌ها، چاه‌های نفتی و سدها بوده است و بگونه‌ای امنیت این مکان‌های مهم را تامین کردند که خسارت چندانی از سوی دشمن متوجه این اماکن نشد.

وی با بیان مأموریت های حساس پدافند هوایی در عصر حاضر افزود : پدافند هوایی طلایه دار حراست از امنیت آسمان ایران بوده و یکی از حوزه های دانش‌محور و تخصصی در نیروهای مسلح محسوب می‌شود و توجه به این نیرو، اقدامی در بالا بردن توان دفاعی کل کشور است .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی نیز گفت:  صدا و سیما همواره کوشیده است در قالب هنر و با شیوه های هنرمندانه مفاهیم و ارزش های انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و اصول اسلام ناب را در قالب برنامه های متنوع تولید و پخش کند .

مهندس مرتضی صفری با تاکید بر انتقال پیام ها و ارزش های دفاع مقدس به نسل جوان افزود : باید با تولید و پخش برنامه هایی فاخر ، برکات دفاع مقدس را برای نسل جوان تبیین کنیم .  

وی مهمترین ویژگی نیروهای مسلح را خوداتکایی و اعتماد به توان نیروهای مومن ، متعهد و متخصص داخلی دانست که توانسته اند کشور را در زمینه های دفاعی به اوج اقتدار برسانند .

 

روابط عمومي صدا و سيماي مرکز آذربايجان شرقي