جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

تبعیت از قانون کلید حل مشکل منابع طبیعی با نمایشگاه بین المللی تبریز است - نمایش محتوای خبر

 

 

تبعیت از قانون کلید حل مشکل منابع طبیعی با نمایشگاه بین المللی تبریز است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی گفت: تبعیت از قانون کلید حل مشکلات و طریق منطقی رفع اختلافات بین اداره کل منابع طبیعی و نمایشگاه بین المللی تبریز است.

تبعیت از قانون کلید حل مشکل منابع طبیعی با نمایشگاه بین المللی تبریز است

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی، داور نامدار روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بر اساس رای قطعی دادگاه، مکلف به اجرای حکم خلع ید از عرصه نمایشگاه بین المللی تبریز بودیم که با هماهنگی مقام های قضایی رای دادگاه اجرا شد.
وی گفت: موضوع قلع و قمع اعیانی های نمایشگاه بین المللی تبریز شایعه بوده و رای دادگاه ناظر به عرصه نمایشگاه است. 
نامدار با بیان اینکه موضوع اختلاف بر سر مالکیت اراضی نمایشگاه بین المللی تبریز به سال های گذشته بر می گردد، افزود: پس از طی مراحل رسیدگی و صدور حکم قطعی در مراجع قضایی، عرصه نمایشگاه جزو اراضی ملی و متعلق به دولت شناخته شد ولی اعیانی های احداثی متعلق به نمایشگاه است. 
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذریابجان شرقی با اشاره به عزم مدیریت عالی استان، دستگاه قضایی و وزارت جهاد کشاورزی برای حل مشکل پیش آمده برای نمایشگاه بین المللی تبریز، افزود: در تلاش هستیم تا مطابق قانون و مقررات حاکم با اخذ حقوق دولتی مشکل نمایشگاه را حل و شاهد از سرگیری فعالیت های حرفه ای نمایشگاه برای توسعه صنعت و بازرگانی استان باشیم.
نامدار افزود: در سال اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید و تجارت داخلی در دستور کار همه ارکان نظام قرار دارد و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری نیز به این بخش توجه ویژه دارد. 
به گزارش ایرنا در روزهای اخیر برخی اخبار در ارتباط با تعطیلی نمایشگاه بین المللی تبریز به خاطر اختلاف حقوقی با اداره کل منابع طبیعی این استان در رسانه های مختلف محلی بازتاب داشت.
نمایشگاه بین المللی تبریز با شش سالن سرپوشیده با عناوین استاد شهریار، پروین اعتصامی، امیر کبیر، آذربایجان، سهند و ستارخان سالانه میزبان حدود 50 نمایشگاه داخلی و بین المللی است.