جهش تولید | چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

تبریزیم - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

تبریزیم

Loading the player...

تهیه کننده: جمال پورفرج

کارگردان: علی ستارپور

مجریان: اکبر رنجپور - صفیه اصلانی

تدوین: امین افواجی

نویسندگان: اعظم احمدزاده - اکبر رنجبر

گوینده متن: سعیده شاطرلی

دستیاران تهیه: جمیل محمدی - عبدا... رازی

تصویربرداران: یعقوب فعال - احمد فرشچی - مجتبی نکو - فرامرز تبک

صدابردار: بابک آمنپور

گزارشگر: داریوش رضوان

دستیار صدا: مسعود ابراهیمی

دستیار سیما: محمدحسین غلامی - فرزاد ابراهیم پور

امور رایانه: محمد احسانی - شه پول امانی

رشد شهر نشینی و صنعتی شدن جوامع شهری و فرهنگ جامعه را به سرعت از اعتقادها وآداب و سنن دور كرد و تمایل به زندگی امروزی و استفاده از رفاه و ارزشهای مادی به نوعی ارزش اجتماعی تبدیل شد به گونه ای كه رشد تجملات و تزئینات در سیمای شهر وخانه ها از همیشه نمایان تر شد و جامعه ها را از پایبندی به یكدیگر و مناسبات خانوادگی وخویشاوندی دور كرد .
 
در جوامع سنتی و روابط اجتماعی به هم پیوسته بود و باور های مشترك و مشخصی وجودداشت و افراد همدیگر را می شناختند و اعتماد میان افراد بیشتر بود و روابط اجتماعی براساس آشنایی های دراز مدت و دوستی و مناسبات فامیلی و خانوادگی استوار و پایدار بود .
 
ولی جوامع بزرگ شهری امروز به خاطر وجود شرایطی خاص ، فرصتی برای شناختن افراد نگذاشته است . افراد به جای خانه و محیط زندگی در محیط كار با افراد بسیاری روابط برقرار می كنند و اما به دلیل شغل های متفاوت و موقعیت اجتماعی افراد و روابط با روابط سنتی متفاوت است كه در این ارتباط بیشتر به جای وجود علایق و احساسات ، غلبه باموقعیت اجتماعی افراد است .
 
در شهر های بزرگ تحرك اجتماعی و تغییر پایگاه طبقاتی به راحتی صورت می گیرد و ضمن آنكه نامتجانس بودن فرهنگ شهری بیشتر مواقع ، سازمان شكنی اجتماعی و تغییر ساختارسنتی را به همراه دارد . این موضوع بیشتر ناشی از تراكم بالای جمعیت و وجود فرهنگ های گوناگون و رنگ باختن برخی از آنها و اختلاط با هویت شهری و گسترش منطقه های حاشیه نشین و در نتیجه ایجاد فاصله میان قشرهای مختلف در این جوامع است . امروزه شهرها بیگانگی را در انسان ها تقویت می كنند و احساس تنهایی و جدایی و تمایل به تنهایی را درمیان طبقات مختلف جامعه رشد می دهند .
 
وجود معضل های بزرگ شهری مانند ترافیك های سنگین و گسترده و بیكاری و كمبود و یا گرانی مسكن و گسترش جرم و جنایت و آلودگی های زیست محیطی و فرهنگی علاوه برگسترش زمینه های بی اعتمادی میان انسانها این احساس را در شهرنشینان ایجاد می كند كه شاید مسئولان شهری قادر به اداره شهر نیستند و این امر در پاره ای مواقع میل به قانون گریزی را در جامعه دامن می زند و جلوگیری از این كار نیازمند برنامه ریزی های فرهنگی و ایجاد بستر فعالیت های سالم و سازگار از سوی مدیران و مسئولان است .
 
شبکه سهند نیز در قالب برنامه «تبریزیم» و با مشارکت شهرداری تبریز سعی دارد با ایجاد بستر ارتباطی میان شهروندان و مسئولان شهری، ضمن انعکاس عملکرد مسئولان شهری در مورد مسائل مختلف شهر تبریز، فرهنگ شهرنشینی از جمله فرهنگ ترافیک و ... را به مخاطبان خود انتقال دهد. این برنامه از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 20 و به صورت زنده روی آنتن شبکه سهند می رود.
سال تولید: 1395


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
خوبه ق ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۱۳:۰۰
خوبه- والا ق ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۱۳:۰۱
این لوکیشن برنامه کجاست جای خیلی قشنگیه mobina ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۱۹:۵۹

mobina
این لوکیشن برنامه کجاست جای خیلی قشنگیه
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۱۹:۵۹
ق
خوبه- والا
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۱۳:۰۱
ق
خوبه
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۱۳:۰۰