سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تبریز و اصفهان گنجینه ارزشمند فرهنگ و تمدن کشور محسوب می شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

تبریز و اصفهان گنجینه ارزشمند فرهنگ و تمدن کشور محسوب می شوند

شهردار تبریز گفت: آذربایجان شرقی و اصفهان، گنجینه ارزشمند فرهنگ و تمدن کشور به شمار می روند.

تبریز و اصفهان گنجینه ارزشمند فرهنگ و تمدن کشور محسوب می شوند

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی در حاشیه هجدهمین نشست شورای جهانی صنایع دستی در دیدار با استاندار اصفهان بر لزوم پیگیری همکاری های فرهنگی و گردشگری تاکید کرد و افزود: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 میلادی، یک دستاورد ملی است که برنامه های آن، در راستای توسعه ارتباطات ملی و بین المللی این شهر تدارک دیده شده است.
وی اظهار کرد: قابلیت های فرهنگی و تاریخی این استان ها می تواند در قالب همکاری های متقابل، معرفی شده و زمینه های تبادل گردشگر را فراهم کند.
به گزارش ایرنا شهردار تبریز، برگزاری مشترک هفته های فرهنگی و ورزشی را از دیگر محورهای مستعد برای همکاری اصفهان و تبریز اعلام کرد.
رسول زرگرپور، استاندار اصفهان نیز در این دیدار، با تبریک انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018، اظهار امیدواری کرد: ارتباطات دو استان، در قالب برنامه های گردشگری و فرهنگی تقویت شود.
در این دیدار، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و محمدصادق پورمهدی معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز حضور داشت.
به گزارش ایرنا، شهردار تبریز در دیدار با شهردار اصفهان نیز، زمینه های همکاری دو طرف را به خصوص در حوزه گردشگری، گسترده توصیف کرد و گفت: تبریز و اصفهان، از کانون های تاریخی و فرهنگی در برنامه های گردشگری کشور به شمار می روند. 
نجفی افزود: در سال های اخیر دو کلانشهر تبریز و اصفهان، از نظر شاخص های شهرسازی و مباحث فرهنگی و گردشگری، دستاوردهای ارزشمندی داشته اند.
وی با بیان اینکه تعامل دو طرف موجب ارتقای این دستاوردها می شود، یادآور شد: قابلیت های هنری و ظرفیت های فوق العاده تاریخی و فرهنگی دو طرف، یک مزیت ارزشمند برای توسعه همکاری های سرمایه گذاری و عمرانی است.
مهدی جمالی نژاد، شهردار اصفهان نیز در این دیدار، انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی را یک توفیق ملی توصیف کرد و از آمادگی اصفهان برای همکاری های فرهنگی و گردشگری با تبریز خبر داد.
شهردار تبریز در این دیدار دو جلد از مجموعه مصور و زیبای تبریز را تقدیم استاندار و شهردار اصفهان کرد.
مجمع عمومی هجدهمین نشست شورای جهانی صنایع دستی با حضور روسای شورای صنایع دستی چهار قاره جهان روز یکشنبه در هتل عباسی شهر اصفهان برگزار شد.