سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

تبریز میزان داوران نام آور خوشنویسی و خوشنویسان غدیر می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تبریز میزان داوران نام آور خوشنویسی و خوشنویسان غدیر می شود

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: تبریز میزبان داوران نام آور خوشنویسی و خوشنویسان در نهمین دوره جشنواره غدیر است.

تبریز میزان داوران نام آور خوشنویسی و خوشنویسان غدیر می شود

علی محرمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ما افزود: داوری این دوره از جشنواره را استادان غلامحسین امیرخانی، مجتبی ملک زاده، محمدعلی فرزبود، علی دائم امید و احمد عبدالرضایی بر عهده خواهند داشت.
وی موضوعات جشنواره را شامل خوشنویسی کامل سوره و یا آیاتی از سوره صف (به انتخاب هنرمند) و خوشنویسی فرازهایی از خطبه ی غدیر عنوان کرد و اظهار داشت: علاقمندان می توانند آثار خود را در رشته های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث تهیه کرده و تصویر آن را تا 20 شهریور جاری به آدرس اینترنتیTabriz.calligraphy@gmail.com ارسال کنند.
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به واقعه غدیر یادآور شد: هنرمندان با توجه به درک عمیق و ذوق سرشار خود از این واقعه، ابعاد مختلف ولایت پذیری را با ابزار هنر به تصویر می کشند.
محرمی ادامه داد: جشنواره خوشنویسی غدیر می تواند زمینه مناسبی برای معرفی ابعاد شخصیت والای امام علی (ع) فراهم کرده و با پرداخت هنری به مسایل و موضوعات مرتبط با غدیر خم جایگاه ویژه امامت و ولایت را بیش از پیش در اذهان عمومی متبلور کند. 
به گزارش ایرنا وی گفت: این جشنواره با هدف بهره گیری از مفاهیم ارزشمند قرآن کریم و عرض ارادت به مقام مولای متقیان حضرت علی(ع) و تبیین، توسعه و ترویج فرهنگ علوی و تشویق استعدادهای خلاق و ایجاد انگیزه و تحرک برای استمرار فعالیت های تحول آفرین هنر ناب خوشنویسی برگزار می شود.
محرمی، تبادل تجربیات و ره آوردهای این هنر قدسی در بین هنرمندان خوشنویسی، گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری و مذهبی مرتبط با مضامین قرآنی، تبادل تجربیات مفید و ارزنده بین هنرمندان و تشویق هنرمندان برای خودسازی از طریق تحریر آیات را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.
نهمین جشنواره سراسری خوشنویسی غدیر هفتم مهر سال جاری توسط انجمن خوشنویسان شعبه تبریز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و معاونت قرآن و عترت و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.