جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

تاکید فرماندار میانه بر سهولت اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید فرماندار میانه بر سهولت اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با تبیین سیاست دولت در سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل مبنی بر رفع موانع تولید و احیای واحدهای تولیدی و صنعتی، خواستار سهولت اعطای تسهیلات به این واحدها از سوی بانک ها شد.

تاکید فرماندار میانه بر سهولت اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی

حمید شکری روز دوشنبه در نشست رئیسان بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی گفت: بانک کشاورزی شهرستان باید با هماهنگی بانک های کشاورزی میانه و ترک و نماینده فرمانداری، طرح های بهین یاب را با حضور مجریان طرح ها، با نظر مساعد به صورت مجدد بررسی و نتیجه را تا 18 آذر ماه جاری به فرمانداری اعلام کند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه رهنمودها و دغدغه های مقام معظم رهبری و دولت در جهت اقتصاد مقاومتی مسوولیت را برای تمام مدیران و مسوولان سنگین کرده، افزود: هرگونه کم کاری، کوتاهی و تخلف از قوانین و دستورها، سبب وارد آمدن ضربه مهلک به اقتصاد و اشتغال جامعه می شود.
شکری همراهی بانک ها برای رفع موانع تولید را امری ضروری دانست و گفت: ارائه گزارش به صورت مرتب از سوی بانک ها در راستای پرداخت تسهیلات و میزان پرداختی به واحدهای تولیدی و صنعتی از دیگر ضرورت هاست که باید انجام شود.
فرماندار میانه همچنین در نشست با مدیر عامل شرکت توزیع برق آذربایجان خواستار رفع کمبودها و نواقص روشنایی در تقاطع های آقکند و سه راهی فولاد شد.
شکری گفت: نقشه تامین روشنایی ورودی شهر آقکند و تقاطع آن تهیه شده که فقط نیازمند تامین برق است.
وی بر ضرورت تامین روشنایی شهر آچاچی، با توجه به روشنایی ضعیف این شهر به رغم اینکه در ترانزیت واقع شده تاکید کرد و گفت: روشنایی جاده ترانزیت از اولویت هاست که باید تامین شود.
شکری به وجود 185 کیلومتر راه اصلی در سطح شهرستان میانه نیز اشاره کرد و افزود: با وجود قرار گیری 17 درصدی راه های استان در این شهرستان متاسفانه اغلب روشنایی تقاطع های هم سطح و سه راهی دچار مشکل است. 
فرماندار میانه با اشاره به اینکه تیر برق و ترانس های جاده ترانزیت سبب آب گرفتگی معابر شده خواستار جابجایی این تیرها و ترانس ها و نیز تامین روشنایی مسیر راه آهن و گلزار مومنین شد.
مدیر عامل شرکت توزیع برق استان نیز در این جلسه با بیان اینکه میانه یکی از پایدارترین شبکه های توزیع برق در استان را داراست گفت: این به این معنی نیست که نباید شبکه توزیع برق در این شهرستان بهبود و ارتقاء یابد بلکه باید اقدامات لازم در راستای ارتقای شبکه توزیع برق شهرستان انجام شود.
سرافراز به متوسط 2.5 الی 3 درصدی روشنایی معابر در سطح کشور اشاره کرد و افزود: شهرستان میانه با 5.2 درصد در حدود 2 برابر استاندارد کشور را مصرف می کند.
وی با اشاره به اینکه بیش از 8 درصد انرژی برق استان در شهرستان میانه توزیع می ‌شود، خاطرنشان کرد: شهرستان میانه 83 هرار و 399 مشترک دارد.
وی مجموع اعتبارات ابلاغی توسعه، احداث و اصلاح و بهینه سازی شبکه توزیع شهرستان میانه را در سال 95، بیش از 63 میلیارد ریال عنوان کرد. 
سرافراز افزود: در حال حاضر تعداد 5 روستا در شهرستان میانه (مزمین، زرنجبین، داشبلاغ، اولیاجه و اکبر آباد) از نعمت برق محرم هستند که کار برق رسانی به آنها بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود تا دهه فجر امسال به بهره برداری برسد. 
وی تامین برق داخل محدوده را از وظایف شرکت توزیع برق دانست و افزود: مشکلات مالی یکی از نگرانی های موجود در حوزه برق شهرستان است که امیدواریم برای وصول مطالبات، همکاری لازم با شرکت توزیع برق انجام شود. / ایرنا