سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

تاکید شرکت گاز آذربایجان شرقی بر ضرورت رعایت نکات ایمنی - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید شرکت گاز آذربایجان شرقی بر ضرورت رعایت نکات ایمنی

رئیس روابط عمومی و سخنگوی شرکت گاز آذربایجان شرقی با اشاره به آغاز فصل سرما و ضرورت رعایت نکات ایمنی از سوی مشترکین، از مردم خواست در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

تاکید شرکت گاز آذربایجان شرقی بر ضرورت رعایت نکات ایمنی

محمدعلی فتح الله زاده شامگاه شنبه در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز در غرفه اطلاع رسانی شرکت گاز اظهار کرد: 70 درصد از سبد انرژی مردم از طریق گاز تامین می شود از این رو نیاز است مردم در مصرف این انرژی پاک، با رعایت نکات ایمنی از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کنند.
وی افزود: در شش ماهه سالجاری 86 مورد حادثه ناشی از گاز در استان روی داده که در مقایسه با مدت مشابه قبل با 90 مورد، کاهش داشته و فوتی ناشی از این حوادث نیز از 12 نفر در شش ماهه اول سال 94 به 11 نفر در شش ماهه اول سال 95 کاهش یافته است.
وی دلیل عمده حوادث منجر به فوت را خرابی و نبود دودکش های اچ (H) شکل عنوان کرد و گفت: دودکش های غیراستاندارد، مسدود بودن مسیر دودکش ها، وسایل گاز سوز غیراستاندارد و نصب غیراصولی وسایل گاز سوز و گازگرفتگی را از دلایل عمده حوادث منجر به فوت است.
فتح الله زاده گفت: نشت گاز از شلنگ، فقدان ترموکوبل و وسایل گاز سوز غیراستاندارد نیز از عمده دلایل آتش سوزی ها با منشا نشت گاز است.
وی افزود: شرکت گاز در راستای جلوگیری از بروز حوادث ناگوار، برنامه های فرهنگی و فرهنگ استفاده صحیح از گاز را در دستور کار قرار داده و با مشارکت رسانه ها در صدد بالا بردن سطح آگاهی های مردم در جهت مصرف بهینه و ایمن گاز است.
وی برپایی پنج ایستگاه های مشاوره ای و اطلاع رسانی چهره به چهره و آموزش روستاییان را از دیگر برنامه های فرهنگی این شرکت در راستای مصرف بهینه و ایمن گاز عنوان کرد.
62 شهر آذربایجان شرقی به همراه 1500 روستا از نعمت گاز بهره مندند و 570 هزار مشترک گاز در این استان وجود دارد.