سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تاکید بر نقش و اهمیت رسانه ملی در معرفی توانمندی ها و ظرفیت های بخش کشاورزی - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید بر نقش و اهمیت رسانه ملی در معرفی توانمندی ها و ظرفیت های بخش کشاورزی

در دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی بر اهمیت نقش و جایگاه رسانه در معرفی توانمندی ها و ظرفیت های بخش کشاورزی تاکید و زمینه های توسعه همکاری میان دو دستگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تاکید بر نقش و اهمیت رسانه ملی در معرفی توانمندی ها و ظرفیت های بخش کشاورزی

 

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، مهندس اکبر فتحی با اشاره به ظرفیت ها و گستره وسیع مخاطب رسانه ملی گفت: صداوسیما به عنوان بزرگترین و فراگیرترین رسانه در کشور می تواند با استفاده از ظرفیت خود خود در امر آموزش به جامعه مخاطب صنعت کشاورزی بسیار موثر باشد .

وی با تشریح مهمترین اولویت های کاری بخش کشاورزی، به بررسی اهمیت حفظ و تقویت تعامل موجود بین این دو دستگاه پرداخت و افزود : صدا و سیما در ارائه برنامه های جهاد کشاورزی می تواند در امر آموزش های ترویجی برای کشاورزان نقش اساسی ایفا نماید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی تولید برنامه کندیمیز در رادیو و تلویزیون را یک تجربه موفق در این حوزه برشمرده و اضافه کرد: صدا وسیمای مرکز آذربایجان شرقی در اطلاع رسانی استراتژی های کشاورزی استان برای بخش کشاورزی علاوه بر رادیو و تلویزیون ، در حوزه خبر نیز سنگ تمام گذاشته است.

مهندس مرتضی صفری نیز تلاش های انجام شده در راستای تقویت حوزه کشاورزی را قابل تقدیر دانست و گفت: ترویج مباحث فرهنگی محرک ، پیشران و مقدمه توسعه است و باید با برقرای ارتباط دو سویه و با برنامه ریزی های مدون، از بستر رسانه در راستای فرهنگ سازی و ارتقای جایگاه بخش کشاورزی بیشتر استفاده کرد .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با بیان اینکه باید بر روی تولید برنامه های حوزه کشاورزی اولویت‌بندی شود افزود : اگر موضوعات هر برنامه  به تفکیک هر فصل اولویت بندی شوند زمینه برای تبلیغ و معرفی فرصت های سرمایه‌گذاری در این بخش را می توان فراهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم صنایعی که وابسته به نفت نیستند را تقویت کنیم، خاطر نشان کرد: این امر هم می تواند موجب خودکفایی و هم زمینه لازم برای ایجاد اشتغال در استان را سبب شود.

صفری با مهم خواندن بحث آموزش در کشاورزی و اعلام آمادگی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی برای تشویق و ارتقای این بخش اضافه کرد: برای افزایش تولید و بهره‌ وری در این حوزه باید دانش کشاورزان و تولیدکنندگان را بالا برد و لازمه این امر، آموزش همگانی و اطلاع رسانی روش‌های علمی تولید در زیر بخشهای مختلف کشاورزی، از طریق رسانه ملی است.