سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

تاکید بر افزایش تعامل‌های دو سویه ایران با لهستان / اقتصاد لهستان از اسپانیا پیشی می‌گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید بر افزایش تعامل‌های دو سویه ایران با لهستان / اقتصاد لهستان از اسپانیا پیشی می‌گیرد

سفیر جمهوری لهستان در ایران بر لزوم افزایش تعامل‌های دوسویه تاکید کرد و گفت: اقتصاد لهستان یکی از باثبات‌ترین اقتصادهای اتحادیه اروپا بوده و در صورت ادامه وضعیت فعلی، اقتصاد لهستان از اقتصاد اسپانیا پیشی می‌گیرد.

تاکید بر افزایش تعامل‌های دو سویه ایران با لهستان / اقتصاد لهستان از اسپانیا پیشی می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، یولیوش گولیو در جلسه با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با بیان اینکه اعتماد اصل مهم آغاز هرکار مهم و بخصوص تجارت است، اظهار داشت: لازمه ایجاد اعتماد شناخت دوطرفه است و این دیدار در راستای آشنایی بیشتر برای آغاز همکاری است.

وی ابراز امیدواری کرد که با افزایش شناخت ملت و سرمایه‌گذاران ایرانی و لهستانی شاهد آغاز همکاری بین دو کشور باشیم.

گولیو اقتصاد لهستان را یکی از باثبات‌ترین اقتصادهای اتحادیه اروپا خواند و گفت: در صورت ادامه وضعیت فعلی، اقتصاد لهستان از اقتصاد اسپانیا پیشی می‌گیرد.

وی رمز موفقیت اقتصاد لهستان را حضور تجار و سرمایه‌گذاران این کشور در سایر کشورها، عدم دخالت دولت در فعالیت بخش خصوصی و گرایش به سمت سرمایه‌گذاری‌های کوچک و زودبازده عنوان کرد.

سفیر جمهوری لهستان در رأس هیئت 21 نفری متشکل از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی از فازهای یک و دو صنعتی، اماکن تفریحی، سیاحتی و تاریخی و همچنین سایت 190 هکتاری گلخانه‌ای ارس بازدید کردند.

هیئت اقتصادی لهستانی متشکل از تولیدکنندگان تجهیزات معدنی، سیستم‌های مخابراتی، زیرساخت انواع خط انتقال لوله‌ای، مواد زینتی و مبلمان، مواد اولیه پلاستیک و تایر، گرانول‌های پلاستیکی، رنگ و جلا دهنده، اورینگ و مهره ماسوله و کاسه نمد، مکمل‌های غذایی و رژیمی، تیغه‌های برش، سیستم‌های تعاملی الکترونیکی، گوشت طیور و فعالان اتاق بازرگانی و مشاوره، حسابداری و حسابرسی است.