سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

تاکید امام جمعه هشترود بر اشاعه فرهنگ پرداخت زکات در جامعه - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید امام جمعه هشترود بر اشاعه فرهنگ پرداخت زکات در جامعه

امام جمعه هشترود گفت: همه باید برای اشاعه فرهنگ پرداخت زکات و نهادینه شدن آن در جامعه اسلامی تلاش کنند.

تاکید امام جمعه هشترود بر اشاعه فرهنگ پرداخت زکات در جامعه

حجت الاسلام علی رحیمی، روز سه شنبه در جلسه شورای زکات این شهرستان با اشاره به اثرات ماندگار مادی و معنوی پرداخت زکات، افزود: در قرآن کریم بارها بر پرداخت زکات به عنوان یک فریضه واجب الهی تاکید شده و بعد از ایمان به پروردگار، پیامبر(ص) و اقامه نماز، مسلمانان به این امر مهم سفارش و دعوت شده اند.
وی، با اشاره به اینکه مسلمانی به عمل است، اظهارکرد: شخص مسلمان باید با اعمال و رفتار خود پایبندی به اسلام را نشان دهد و پرداخت زکات نیز از این گونه اعمال است.
رئیس شورای زکات شهرستان هشترود با بیان قوانین اسلام برای سعادتمندی جامعه و مسلمانان، پرداخت این واجب الهی را موجب برکت در مال دانست و یادآورشد: از راه‌های مصرف زکات منفعت عمومی است و عواید آن صرف عمران و آبادانی می‌شود.
حجت الاسلام رحیمی، کمک به شخص یتیم و دستگیری از نیازمندان را از دیگر مصارف زکات عنوان کرد و ادامه داد: تبلیغ چهره به چهره ترویج این فرهنگ الهی بسیار تأثیرگذار است و هر انسانی می‌تواند با زبان خود در راه ترویج زکات تبلیغ کند.
وی با اظهارامیدواری مبنی بر اینکه در آینده ای نه چندان دور همه کشاورزان نسبت به اجرای این فریضه الهی اقدام کنند، گفت: در روز عید فطر و در محل مصلی تمامی دستگاه های جمع آوری کننده زکات فطریه به صورت واحد اقدام به جمع آوری ذکات کنند تا این وجوه با هماهنگی بیشتر توزیع شود.
در شهرستان هشترود 187 روستای دارای سنکه و حدود 86 هزار هکتار اراضی کشاورزی و 46 هزار واحد دامی وجود دارد. 
این شهرستان با حدود 70 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.