حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

بیان - نمایش محتوای صدا

 

 

بیان

Loading the player...

قدمت امر به معروف و نهی از منکر به زمان آفرینش حضرت آدم بر می گردد. نخستین انسان روی زمین، دعوت کننده به نیکی ها بود و پس از وی نیز پیام آوران وحی و پیروان مؤمن شان در انجام این فریضه مهم کوشیدند و برای منکر زدایی، دشواری ها را تحمل کردند و هزینه های جانی و مالی بسیار دادند.

در جامعه کنونی با پیشرفت امکانات ارتباطی از قبیل اینترنت، رسانه های صوتی و تصویری و... هر روز فرهنگ اسلامی بیشتر در معرض تهاجم فرهنگی قرار گرفته است و عدم آمادگی کافی در جوانان برای مقابله با این هجمه های فرهنگی، آسیب پذیری ایشان را بالا برده است. بدین منظور با ورود جوانان به عرصه های جدید می بایستی به امر به معروف نگرشی کاربردی تر صورت گیرد. اکنون که غرب با ترویج انواع مدها و پوشش ها و گویش ها سعی در ترویج و توسعه بی دینی و اباحی گری دارد، امر به معروف می تواند ابزاری کارآمد در مقابله با آن باشد.

برنامه بیان نیز، برنامه اي است گفتگو محور كه با حضور يك يا دو كارشناس برگزار مي شود .دستمايه برنامه موضوعات مختلف اجتماعي ، فرهنگي ، وسياسي است كه با محوریت امر به معروف و نهی از منکر صورت مي گيرد . دراين برنامه اجرائيات ونقد وبررسي عملكردها مطرح نمي شود بلكه مباحث نظري وديدگاهي مدنظر برنامه است. 

این برنامه روزهای دوشنبه ازساعت 12 از شبکه رادیو تبریز پخش خواهد شد. برای استفاده از بازپخش برنامه میتوانید روزهای جمعه در همان ساعت شنونده این برنامه باشید.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کننده: حسینی کیا

نویسنده: منیری فر

گوینده: منیری فر

گزارشگر: سربخشیان

صدابردار: پورنجف