جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

بیمه اجتماعی روستاییان به کاهش مهاجرت از روستاها منجر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیمه اجتماعی روستاییان به کاهش مهاجرت از روستاها منجر شد

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه دو سوم حق بیمه پرداختی اعضای این صندوق توسط دولت پرداخت می شود و بیمه شدگان صندوق تنها یک سوم حق بیمه را می پردازند، گفت: پوشش این بیمه مهاجرت روستاییان به شهرها را در آذربایجان شرقی کاهش داد.

بیمه اجتماعی روستاییان به کاهش مهاجرت از روستاها منجر شد

محمد نظری روز شنبه در جلسه بررسی صندوق بیمه اجتماعی روستاییان عجب شیر با اشاره به نقش های دیگر این صندوق در توسعه روستایی افزود: برقراری پوشش بیمه اجتماعی روستاییان موجب ایجاد امنیت اقتصادی و اجتماعی بیشتر در روستاها و تسهیل فرآیند توسعه روستایی شده است.
وی از فراهم شدن امکان استفاده از خدمات بازنشستگی کشاورزان ساکن در عجب شیر از طریق صندوق بیمه اجتماعی خبر داد و خاطرنشان کرد: سهم عجبشیر برای پوشش بیمه اجتماعی روستاییان 12 هزار نفر است که تاکنون سه هزار و 900 بیمه شده اصلی معادل 32 درصد واجدان شرایط در این صندوق عضو شده اند.
وی دارا بودن حداقل 18 سال سن، انتخاب یکی از سطوح درآمد ماهانه توسط متقاضی، عقد قرارداد در یکی از کارگزاری های صندوق بیمه اجتماعی و پرداخت حق بیمه را از شرایط عضویت در صندوق فوق اعلام کرد
وی ادامه داد: تمام روستاییان، عشایر، کشاورزان غیرساکن در روستا، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر، کارکنان مراکز و شرکت های وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و نظام دامپزشکی می توانند در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر عضو شوند.
نظری، پرداخت مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت را از مزایای بهره مندی از بیمه اجتماعی صندوق کشاورزان، روستائیان و عشایر اعلام کرد و گفت: همه روستاییان، عشایر و کشاورزان غیرساکن در روستا و یا ساکن شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت می توانند با حداقل 15 سال پرداخت حق بیمه، براساس سطوح درآمدی معین بعد از 65 سالگی هر ماه مستمری بگیرند.
شمس الدین مراثی، فرماندار عجبشیر نیز از برنامه های دولت یازدهم در ارتقای ضریب پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان تقدیر و بر طرح موضوع در جلسه کارگروه توسعه روستایی و عشایری شهرستان تاکید کرد. 
به گزارش ایرنا در عجبشیر دو کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر دایر است و با همکاری تعاونی های تولید روستایی و دهیاران بخش های مرکزی و قلعه چایی در زمینه نام نویسی و تمدید عضویت بیمه شدگان فعالیت دارند.
عجبشیر با 85 هزار نفر جمعیت در فاصله 98 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد. / ایرنا