جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

بیزیم گردان - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بیزیم گردان

Loading the player...

دفاع مقدس رخداد تاریخی معاصری است که برای هر ایرانی ای سرشار از خاطرات تلخ و شیرین است و در این بین رزمندگان ، ناقلان شفاهی این واقعه تاریخی هستند که شنیده ها را دیده و حرف ها را به عمل تجربه کرده اند. و مستند سازی امری است تا نانوشته ها را با تصویر ثبت و ناگفته ها را با زبان هنر بیان کند.

جوانان امروز ایران زمین که در سال های دفاع مقدس در برابر جنگ تحمیلی صدام علیه ایران،یا کودک بوده اند یا به دنیا نیامده بودند، برای آگاهی از ارزش های دوران دفاع مقدس، و آشنایی با میزان ایثار و گذشت مردم و رزمندگان و خانواده های شهدا، مدیریت و توانمندی دولتمردان و مسوولان نظام و پایداری ملت ایران در برابر هجوم دشمن، کافی است که با چند شاخص اقتصادی و اجتماعی و رفتار و اخلاق رزمندگان و مردم مقاوم ایران آشنا شوند تا به خوبی درک کنیم که چه شیرزنان و شیرمردانی با کمترین امکانات در مقایسه با امکانات امروز کشور، توانستند خاک مقدس ایران را از گزند دشمن حفظ کنند.

مستندتلویزیونی "بیزیم گردان" با هدف حفظ ارزشهای دفاع مقدس، در نگاه نخست به نقش استان آذربایجان شرقی و نیروهای آن در دوران دفاع مقدس می پردازد و روایتگر خاطراتی از زبان رزمندگان، فرماندهان و سرداران گردان های تخریب، اطلاعات و عملیات، امام حسین(ع)، غواصی و توپخانه لشکر عاشورا خواهد بود.

بینندگان شبکه سهند می توانند «بیزیم گردان» را روزهای شنبه و دوشنبه از ساعت 19 و تکرار آن را در همان روزها از ساعت 30 دقیقه بامداد مشاهده نمایند.

این مستند در 26 قسمت 35 دقیقه ای تدارک دیده شده است.

"علی سالک"؛ کارگردان، "سعید رضا نژاد"؛ تهیه کننده، "قربانعلی طاهرفر" و "پروین قدس"؛ نویسندگان و "مسعود وطن خواه"؛ مدیر فیلمبرداری این مستند تلویزیونی هستند.

{gallery}bizimgordan{/gallery}