جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

بیزیم قدس - نمایش محتوای صدا

 

 

بیزیم قدس

بیزیم قدس


Loading the player...
     روز 16 مرداد سال 1358 مصادف با سیزدهم رمضان 1399 بود، کمتر از یک سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذشت و اخباری مبنی بر شروع دور تازه‌ای از جنایات بی‌رحمانه رژیم اشغالگر صهیونیستی در بمباران جنوب لبنان به گوش می رسید. امام خمینی (ره) پیام تاریخی خود را صادر فرمودند:
 
"بسم‌الله الرحمن الرحیم
من در طی سالیان دراز،‌خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم، كه اكنون این روزها به حملات وحشیانة خود به برادران و خواهران فلسطینی شدت بخشیده است، و به ویژه در جنوب لبنان به قصد نابودی مبارزان فلسطینی، پیاپی خانه و كاشانة ایشان را بمباران می‌كند.
من از عموم مسلمانان جهان و دولتهای اسلامی می‌خواهم كه برای كوتاه كردن دست این غاصب و پشتیبانان آن به هم بپیوندند و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می‌كنم آخرین جمعة ماه مبارك رمضان را كه از ایام قدر است، و می‌تواند تعیین كنندة سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان «روز قدس» انتخاب، و طی مراسمی همبستگی بین‌المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان اعلام نمایند. از خداوند متعال پیروزی مسلمانان را بر اهل كفر خواستارم. والسلام علیكم و رحمة‌الله و بركاته. روح‌الله الموسوی الخمینی
ایران اسلامی نیز در لبیک گویی به حضرت امام(ره) همزمان با سایر ملتهای مسلمان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان آزادی قدس شریف را با راهپیمایی خود فریاد می‌زنند. "
 

شبکه استاني صداي مرکز آذربايجان شرقي هم لحظه به لحظه، به انعکاس حضور مردم در راهپيمايي روز جهاني قدس خواهد پرداخت. اين ويژه برنامه که از ساعت ۹:۰۰ صبح به مدت ۲۴۰ دقيقه به تهيه کنندگي ناصر ژرفي به روي آنتن مي رود با دعوت از کارشناسان به بررسي ابعاد سياسي اجتماعي روز قدس پرداخته، سخنان حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبري در ارتباط با روز جهاني قدس پخش مي شود.

ارتباط با گزارشگران مستقر در مسير هاي مختلف راهپيمايي، ارتباط با گزارشگران شهرستان ها، پخش پيامهاي شنوندگان ، پخش موسيقي هاي با کلام و بي کلام و ارتباط با شبکه هاي سراسري براي نمايش حضور باشکوه و گسترده مردم ديار آذربايجان درحمايت از مردم مظلوم فلسطين از جمله بخش هاي ويژه برنامه راديويي روز جهاني قدس خواهند بود.

تاریخ تولید: 1396

تهيه کننده: ناصر ژرفي

نويسنده و گوينده: سيد داوود قريشي 

گزارشگر: داریوش رضوان ، مصطفی قنادي ،  مریم سربخشيان ، زهرا بي شک،  فرزاد صبوري ، زهرا پوريامهر و قرباني