سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

به یاد سربازانی که همیشه گمنام اند - نمایش محتوای خبر

 

 

به یاد سربازانی که همیشه گمنام اند

ایران مهد دلیران و خاستگاه حریت و آزادگانی است که در بزنگاه های تاریخ به لطف غیورمردی مردمانش، چنان نام و نشانی از خود به یادگار می گذارند که نام کشورمان را همواره در تارک تاریخ دنیا جاودانه می سازند.

به یاد سربازانی که همیشه گمنام اند

از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی مان تاکنون، اهتزاز پرچم پرافتخار کشورمان در سازمان ملل متحد، میادین مختلف بین المللی و جهانی در مقاطع و گردنه های مختلف حساس انقلاب، مدیون تلاش های شبانه روزی و خالصانه سربازان گمنامی است که بی نام و نشان برای عزت و سربلندی ایران اسلامی می کوشند تا آن را به دست صاحب اصلی اش امام زمان (عج) تحویل دهند. 
نیمه شعبان چه مبارک مناسبتی برای تجلیل از سربازان گمنامی اسست که به نام آخرین امام مان منتسب شده اند و چه فلسفه عمیق و دل انگیزی در پشت سر این وجه تسمیه نهفته است؛ 'سربازان گمنام'، سربازانی که با وجود صبر تمام نشدنی شان و کوشش بی ادعایشان از نظرها پنهان اند و شب را به روز و روز را به شب پیوند می زنند تا من و تو با خیال راحت و در کمال آرامش شبانه روز را در کنار خانواده و یا دور از آنها سپری کنیم.
هرچند سراسر تاریخ انقلاب اسلامی کشورمان از پیروزی آن در بهمن ماه 1357 تا به امروز، آکنده از ایثارگری ها و جانبازی ها و از خودگذشتگی های سربازان گمنام امام زمان (عج) است، اما اهمیت و بزرگی کار این دلاورمردان شجاع دل در وضعیت نابسامان منطقه و جهان مضاعف می نماید. 
از این منظر در شرایطی که بسیاری از کشورهای پیرامونی مان با وجود هم آوازی با قدرت های سلطه گر و حمایت از پدیده شومی به نام 'داعش' خود در آتش ناشی از شیوع عامدانه آن می سوزند، ایران اسلامی در سایه تلاش شبانه روزی و خستگی ناپذیر سربازانی که به حق به اسم امام غائب مان آراسته شده اند، جزیره امنی است که همه در حسرت آن هستند. 
و اینجاست که فلسفه نامگذاری شان به نام نامی امام عصر ارواحنا فداه بیشتر ملموس می شود و عظمت کارشان در صیانت از زمین و آسمان ایران اسلامی در داخل و خارج از مرزهای کشورمان بیشتر نمایان می شود. 
چتر امنیت و حمایت آنها بر سر مردم چنان مشکلاتی را برطرف کرده که دستاورد آن شکل گیری امن ترین کشور جهان به خصوص منطقه است.
آنچه اهمیت ماموریت دشوار سربازان گمنام امام زمان (عج) را دوچندان می کند، افتادگی و شکسته نفسی آنان است که در بزرگ ترین دستاوردها نیز کوچک ترین ادعایی نیز نداشته و با سعه صدر و کوشش خستگی ناپذیر ره می پویند تا مردم 'احساس امنیت' را در جامعه به شکل روشن و ملموس درک کنند. 
بخش مهمی از این موفقیت ها و احساس امنیت مردم، اعتماد به سربازان گمنامی است که در خفا و مظلومیت ناشناخته و دلسوزانه به فکر خدمت به کیان جمهوری اسلامی ایران هستند و حتی چه بسا که مظلومانه در راه تحقق امنیت کشور به شهادت می رسند. 
این اعتماد عمومی و همکاری مردم با نیروهای امنیتی یکی از نقاط قوت نظام ، مردم و نیروهای اطلاعاتی است که هوشیارانه حرکات دشمنان اسلام و انقلاب را زیرنظر دارند و موارد مشکوک را به سربازان گمنام امام زمان گزارش می کنند تا امنیت پایدار کشور پایدارتر استمرار یابد. 
در نهایت می توان گفت که نیمه شعبان، تجلی عینی باور به ظهور منجی بزرگی است که ظهورش، نویدبخش جهانی سرشار از عدالت و زیبایی است و فعالان عرصه امنیت در ایران اسلامی به نام زیبایش ملقب شده اند.