سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

بهره مندی88 درصد خانوارهای روستایی آذربایجان شرقی از نعمت گاز - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره مندی88 درصد خانوارهای روستایی آذربایجان شرقی از نعمت گاز

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون 100 درصد خانوارهای شهری و بیش از 88 درصد از خانوارهای روستایی ساکن در روستاهای بالای 20 خانوار آذربایجان شرقی از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

بهره مندی88 درصد خانوارهای روستایی آذربایجان شرقی از نعمت گاز

ولی الله دینی روز شنبه در جلسه بررسی مشکلات گاز در عجب شیر افزود: گازرسانی به 309 روستای استان در دست اجرا، 240 روستا در مرحله انتخاب پیمانکار و 40 روستا نیز در حال طراحی است و تا پایان سال 96 شمسی تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان از نعمت گاز بهره مند می شوند. 
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید پنج هزار میلیارد ریال در این بخش هزینه شده است، گفت: گازرسانی به 455 روستا از شاخص ترین فعالیت های این شرکت در طول سه سال گذشته است. 
ولی الله دینی به وجود 62 نقطه شهری در آذربایجان شرقی اشاره کرد و افزود: تمامی خانوارهای ساکن در این نقاط شهری از نعمت گاز بهره مند هستند.
وی با عنوان اینکه بر اساس آخرین تقسیمات کشوری 2 هزار و781 نقطه روستایی دارای سکنه در این استان وجود دارد، گفت: گازرسانی به 774 روستای زیر 20 خانوار استان جزو تعهدهای این شرکت نیست و تا زمان حاضر گازرسانی به یک هزار و 500روستا از 2 هزار روستای بالای 20 خانوار استان انجام شده است.
*** عجبشیر در پی گازرسانی به چهار روستا به شهرستان سبز تبدیل می شود
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: با گاز رسانی به چهار روستا تا پایان سال 96 شمسی عجبشیر به شهرستان سبز تبدیل می شود.
ولی الله دینی با اشاره به اینکه گازرسانی به چهار روستای 'بارازلو'، 'آلمالو'، 'ینگجه' و 'قوزلوجه' در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد، افزود: تامین گاز در مناطق صنعتی این شهرستان نیز با جدیت دنبال می شود. 
وی گفت: اداره گاز عجبشیر با گازرسانی به 28 واحد تولیدی، مرغداری، گاوداری و گلخانه سهم مهمی در راستای ایجاد زیرساخت های بخش انرژی به خود اختصاص داده است.
شهرستان عجبشیر با 85 هزار نفر جمعیت در 98 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد؛ این شهرستان دارای 41 روستای بالای 20 خانوار و یک روستای زیر 20 خانوار است.  / ایرنا