جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

بهره برداری از فاز اول بزرگراه مرند - ایواغلی تا پایان آبان - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از فاز اول بزرگراه مرند - ایواغلی تا پایان آبان

مدیرکل ساخت و توسعه شبکه راه های شمالغرب کشور گفت: فاز اول بزرگراه مرند-ایواغلی به طول 15 کیلومتر حد فاصل مرند تا شهر کشسرای تا پایان آبان ماه جاری به صورت کامل زیربار ترافیک می رود.

بهره برداری از فاز اول بزرگراه مرند - ایواغلی تا پایان آبان

مجتبی خدادادی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از محور مرند - ایواغلی در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه از 3 فاز بزرگراه 2 فاز آن به طول های 15 و 20 کیلومتر در حال اجرا هستند اظهار کرد: طبق زمان بندی های انجام شده 12 کیلومتر از فاز دوم بزرگراه تا پایان خرداد سال آینده و 8 کیلومتر باقی مانده نیز تا هفته دولت سال آینده بهره برداری می شود.
وی میزان اعتبار صرف شده برای اجرای 2 فاز در حال حاظر را 200 میلیارد ریال اعلام و افزود: برای اتمام این بزرگراه 150 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیز لازم است.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی نیز با ابراز گلایه از روند کند اجرای بزرگراه در سال های گذشته گفت: طبق قراردادها این جاده باید در دهه فجر سال 93 زیربار ترافیک می رفت اما تا امروز شاهد بازگشایی کامل آن نیستیم.
محمد حسن نژاد با بیان اینکه نباید مردم را نسبت به حاکمیت و نظام بدبین کنیم، اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی با پرداخت به موقع اعتبارات و نیز پیمانکاران با تلاش بیشتر هر چه سریع تر نسبت به اتمام پروژه اقدام کنند.
وی افزود: وضعیت فاز سوم بزرگراه مرند-ایواغلی نیز هرچه سریع تر مشخص و با برگزاری مناقصه پیمانکار این فاز معلوم شود.
فرماندار شهرستان ویژه مرند نیز به احداث 3 زیرگذر پیش بینی شده در فاز اول بزرگراه مرند-ایواغلی اشاره و خاطرنشان کرد: زیرگذر خروجی روستای یالقوزآغاج در حال اجراست و پس از اتمام ، زیرگذر خروجی روستای دیزج حسین بیگ شروع می شود.
علیار راستگو ادامه داد: تا زمان تامین اعتبار زیرگذر سه راهی یامچی در ابتدای بزرگراه مرند-ایواغلی اجرای تقاطع هم سطح در این محل مورد مطالعه قرار خواهد گرفت و در صورت تصویب طرح، شهرداری مرند آن را اجرا خواهد کرد. / ایرنا