سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

بناب میزبان جشنواره سراسری شعر غدیریه - نمایش محتوای خبر

 

 

بناب میزبان جشنواره سراسری شعر غدیریه

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب گفت: شانزدهمین جشنواره سراسری شعر غدیریه همزمان با دهه امامت و ولایت در بناب برگزار می شود.

بناب میزبان جشنواره سراسری شعر غدیریه

حبیب صدقی در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد: این جشنواره با هدف تبیین ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی و شخصیت متعالی حضرت علی(ع) به زبان هنر همچنین با هدف تعمیق و ترویج فرهنگ آموزه های غدیر در جامعه با استفاده از زبان شعر برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد: جشنواره شعر غدیریه با گستره سراسری توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب و با موضوعاتی شامل خطبه های غدیر، واقعه غدیر، غدیر مظهر وحدت و همدلی، حضرت علی(ع) تجلی ولایت، امر به معروف و نهی از منکر در رفتار حضرت علی(ع)، حجاب و عفاف در گفتار حضرت علی(ع)، سبک زندگی حضرت علی(ع)، دفاع از حضرت علی(ع) و دفاع از حریم خانواده، حضرت علی(ع) و وفاداری، عدالت حضرت علی(ع)، شجاعت حضرت علی(ع)، ایثار و شهادت از منظر حضرت علی(ع)، گنجینه قناعت حضرت علی(ع)، اخلاص حضرت علی(ع) و نیز تقوای حضرت علی(ع) برگزار می شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب همچنین گفت: بخش ویژه جشنواره سراسری شعر غدیریه با موضوع«مدافعان حرم اهل بیت(ع)» خواهد بود.
صدقی از شعرا و علاقمندان خواست آثار خود را تا دهم شهریور ماه سال جاری به دبیرخانه جشنواره واقع در بناب، خیابان چمران، روبروی بهزیستی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بناب و یا از طریق سامانه الکترونیکی به آدرس WWW.bonab.farhang.gov.ir ارسال کنند.
شهرستان بناب با 140 هزار نفر جمعیت در جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع است.