سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

بسط ارزش های اسلامی در جامعه از طریق آموزش و پرورش بهترصورت می گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

بسط ارزش های اسلامی در جامعه از طریق آموزش و پرورش بهترصورت می گیرد

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: هیچ دستگاهی مهمتر از آموزش و پرورش در بسط ارزش های اسلامی و دینی در جامعه نیست.

حجت الاسلام مجتبی ملکی در نشست ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش در تبریز با اشاره به نقش تاثیرگذار دین در زندگی مسالمت آمیز انسان ها، اظهار کرد: دین در تمام مسایل نظر دارد و آموزش و پرورش نیز برای تحول بنیادین نیاز به حضور دین هم در عرصه علمی و هم در حوزه تربیتی دارد.

وی افزود: اگر بخواهیم ارزش های دینی و آرمان های شهدا را در جامعه نهادینه و دین را به بطن زندگی مردم وارد کنیم، باید از آموزش و پرورش و با اولویت دانش آموزی اقدام کنیم.

حجت الاسلام ملکی با اشاره به تاسیس دارالفنون به عنوان اولین مرکز رسمی آموزشی در ایران و تدریس معلمان اروپایی در آن گفت: تدریس معلمان اروپایی و اتریشی در دارالفنون باعث شکاف بین دین و علم شد و تاثیرات عمیقی بر آموزش و پرورش گذاشت.

وی تعامل و همکاری حوزه های علمیه با آموزش و پرورش را ضروری خواند و افزود: باید با تجمیع توانمندی های حوزویان و معلمان آموزش و پرورش نقص های چندین ساله را برطرف کنیم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: حوزه های علمیه وظیفه حساس و سنگینی نسبت به آموزش و پرورش دارند و باید اولویتشان را در تولید علم برای دانش آموزان قرار دهند.

وی اظهارکرد: اندیشمندان حوزوی باید نسبت علم و دین را تبیین و تشریح کنند و با برنامه ریزی، قلم ها و قدم هایشان را به سمت تولید علوم دینی برای آموزش و پرورش بکار گیرند.

حجت الاسلام ملکی توانمند سازی و ارتقای علمی حوزویان را ضروری دانست و گفت: برای رسیدن به اهداف مطلوب، حوزه های علمیه باید دوره های مهارت آموزی را برای طلبه ها و مدرسان برگزار کنند.

وی خواستار هم افزایی و تشکیل جلسات همکاری و تعامل بین آموزش و پرورش و حوزه های علمیه شد و افزود: اندیشمندان حوزه و آموزش و پرورش هم در مباحث تربیتی و هم محتوای کتاب های درسی باید هم اندیشی کنند.