سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

بسته نوروزی شبکه سهند - نمایش محتوای خبر

 

 

بسته نوروزی شبکه سهند

صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی مجموعه های متنوع و پرباری را برای اعیاد شعبانیه و نوروز ۱۴۰۰ تدارک دیده است.

بسته نوروزی شبکه سهند

 

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی، امسال نیز به رسم سال‌های گذشته، صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی مجموعه های متنوع و پرباری را برای نوروز ۱۴۰۰ تدارک دیده است. مجموعه‌هایی که قرار است ایام تعطیلات نوروز را برای مخاطبان رنگی‌تر و و اوقات شاد و مفرحی برای آنان رقم زند. آنچه در ادامه می‌آید، نگاهی است به برنامه هایی که نوروز از حوزه های پیام این مرکز روانه آنتن می‌شود.
 
شبکه استانی صدا همگام با دیگر شبکه های رادیویی سراسری و مراکز استانی برنامه های متنوعی برای این روزها تدارک دیده است. "باهار گلیر"عنوان برنامه ای است که از روز 27 تا 30 اسفند پیش از ظهر از ساعت 10:00 تا 12:30 و بعد از ظهرها از ساعت 17:00 تا 19:30 با آیتم های مختلف به پیشواز عید می رود. " ایل بایرامی" هم عنوان ویژه برنامه 180 دقیقه ای تحویل سال رادیو آذربایجان شرقی است که در ساعات پایانی زمستان و آغازین لحظات بهار سال 1400 به روی آنتن می رود . ویژه برنامه " اولکه میزه بهار گلیب" از ویژه برنامه های دیگری است که بر اساس هماهنگی های صورت گرفته بین سه مرکز اردبیل، زنجان و آذربایجان شرقی اول تا 13 فروردین هر روز به مدت 150 دقیقه از ساعت 10:00 میهمان شنوندگان رادیو خواهد بود.
 
رادیو آذربایجان شرقی همچنین بعد از ظهر ها با ویژه برنامه "یاز نفسی" به مدت 150 دقیقه شنوندگان خود را همراهی میکند. مسابقه بایراملیق ، ویژه برنامه کندیمیز ، هفت سین ایرانی، یاز چیچگی، میراث ماندگار ( بازار تبریز )، تار و پود زندگی، صد داستان، طنز زعفران، عشق فسانه سی، 30000413 ، ائل سازی ائل سوزی، قند و عسل، عندلیبان، با ستاره ها ( شهدای شاخص دفاع مقدس )، آوای کتاب، گلستان حکمت، نغمه های نوروزی ، پخش نمایشهای مختلف و محفل نوروزی از دیگر ویژه برنامه های شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی در سال جدید است. 
 
پخش ویژه برنامه های مستند زندگی، سخنرانی، طنزپیشگان، سریال پژمان ، چای نبات ، ویژه تحویل سال نو ( 300 دقیقه )، نازبالالار، گل بهار، کلاه قرمزی، پخش دو نوبت فیلم سینمایی، مستند ارسباران ، کندیمیز، یوردوموز، ائل نغمه سی، طنز رنگارنگ، مستند شلاله لر، جوان، نوجوان، استان در سالی که گذشت، فیلم های انیمیشن رابین هود و خرس قهوه ای، مستند نوروز در آذربایجان، خاطره لر، مرز افتخار، عائله، ثقلین، نوروز گلی نیز از جمله ویژه برنامه های شبکه سهند برای ایام عید خواهد بود.
 
 پخش چندین مستند، میان برنامه های کوتاه، کلیپ، سرود، دیدنی ها، دوربین مخفی، پخش انواع فیلم های سینمایی، پخش گلچینی از بهترین مستندها، دعوت از چهره‌های مختلف فرهنگی، ورزشی، هنری، پخش سریال های تأمینی، اطلاع رسانی در حوزه سلامت و بهداشت، اجرای موسیقی های زنده، وله و آیتم های کوتاه از معرفی اماکن دیدنی و تاریخی، پخش مجموعه های نمایشی طنز و معرفی آیین ها و آداب و رسوم مردم نقاط مختلف استان در نوروز، مسابقات زنده تلفنی و حضوری و... از دیگر تمهیدات شبکه استانی سهند برای آغازین روزهای سال جدید و بهار خواهد بود. 
 
برنامه های قوناق اوتاغی ، پنجره، آچیق سوز، دنیا در سالی که گذشت، مشکات و ایلن سنه چای دئمیشم نیز از برنامه هایی است که در این ایام برای مخاطبان جمهوری آذربایجان و منطقه قفقاز از رادیو برون مرزی آذری تبریز به روی آنتن خواهد رفت. 
 
پوشش اخبار مربوط به ایام نوروز در استان، مرور حوادث و رویدادهای مهم در سال گذشته، پخش توصیه های ایمنی درخصوص مراقبت و بهداشت فردی و جمعی در مقابله با ویروس کرونا، معرفی آثار دیدنی، صنایع دستی و سوغاتی های استان ، تهیه و پخش سلسله گزارش هایی از فعالیت ها و اقدامات سازمانها و نهاد های فعال در مقابله با پیشگیری از وقوع ویروس کرونا و ارسال گزارش های خبری و تولیدی به بخش های خبری شبکه های سراسری از برنامه های مهم معاونت خبر در ایام نوروز خواهد بود. همچنین فضای مجازی معاونت خبر نیز به تناسب موضوع اقدام به انتشار پست های خبری در شبکه های اجتماعی و سایت خبرگزاری خواهد کرد. 
 
تولید و توزیع عکس نوشت و پوستر، موشن گرافیک، ویدئوگرافی، کلیپ، فتو و ویدئوکلیپ، ویدئو، ویدئوکامنت، انیمیشن، اینفوگرافیک و پادکست نیز از برنامه های پیش بینی شده در معاونت فضای مجازی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی برای ایفای نقش مکملی در این ایام خواهد بود.