رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

بزرگداشت یوم الله 13 آبان در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی - نمایش محتوای خبر

 

 

بزرگداشت یوم الله 13 آبان در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی

معاونت های سیما، صدا و رادیو برون مرزی مرکز آذربایجان شرقی برنامه های مختلفی در بزرگداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز تدارک دیده است.

بزرگداشت یوم الله 13 آبان در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، معاونت صدای این مرکز در برنامه های سحرلر، خانواده، یاشاسین جوانلیق و آخشاملار به صورت ویژه به موضوع اهمیت سیزدهم آبان ماه در تقویم انقلاب اسلامی ایران پرداخت کرده ، و اطلاع رسانی درمورد مراسم راهپیمایی ، برقراری ارتباط تلفنی با رییس آموزش و پرورش استان و همچنین ارتباط مستقیم با گزارشگران رادیو به صورت آنلاین از دیگر آیتم های این برنامه ها می باشد. همچنین پخش ویژه برنامه "13 آبان"  به مدت یک ساعت از ساعت 9 الی 10 جهت پوشش مراسم راهپیمایی روز 13 آبان و برقراری ارتباط با سایر مراکز استانها و شبکه های سراسری ، پخش ویژه برنامه "فرزندان انقلاب" به مدت 30دقیقه با موضوع  روز دانش آموز ، ویژه برنامه  "گره کور" به مدت 30دقیقه با موضوع مبارزه با استکبار جهانی از دیگر برنامه های رادیو تبریز در این روز شمرده می شود. علاوه بر این ، برنامه " آیلی گئجه " ویژه برنامه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و دانش آموز است که یکشنبه دوازدهم آبان به روی آنتن میرود. 

معاونت سیمای مرکز آذربایجان شرقی هم علاوه بر پرداخت ویژه در برنامه‌های روتین سحرلر، خانواده ، تبریزیم و گئجه لر ، با تهیه و پخش مزگرد 13آبان به تهیه کنندگی ابراهیم محمدی به بررسی ابعاد مختلف حوادث سیزدهم آبان در سالهای 1342 و تبعید امام خمینی (ره) از ایران به دست رژیم شاهنشاشی، راهپیمایی دانش آموزان در سال 57 و به خاک و خون کشیده شدن عده کثیری از آنان و در نهایت تسخیر لانه جاسوس امریکا در سال 58 توسط دانشجویان پرداخته و تاثیر هرکدام از این اتفاقات را در آغاز ، تداوم و تثبیت مسیر انقلاب اسلامی از منظر کارشناسان و اساتید بیان میکند.

همچنین پوشش زنده راهپیمایی یوم الله سیزده آبان، پخش مستندها و فیلم‌های مناسبتی ویژه این روز ؛ پخش فرمایشات مقام معظم رهبری با محوریت استکبارستیزی و پخش نماهنگ‌های مناسب ملی و محلی با موضوع استکبارستیزی از جمله برنامه های معاونت سیما در مرکز آذربایجان شرقی خواهدبود.

رادیو برون مرزی تبریز هم برنامه های پنجره ، سلام دینله ییجی ، آچیق سوز ، چراغ، شناور و بخش های خبری صبحگاهی و شامگاهی وتفسیر خبر را برای مخاطبان آذری زبان خود در جمهوری آذربایجان و منطقه قفقاز  با موضوع یوم الله سیزده آبان ماه تهیه کرده و با پوشش راهپیمایی این روز در خدمت مخاطبان خود خواهدبود.   

روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی