جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری همایش رهروان زینبی در مراغه / خطبه های شیرزن کربلا از رازهای ماندگاری واقعه عاشوراست - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری همایش رهروان زینبی در مراغه / خطبه های شیرزن کربلا از رازهای ماندگاری واقعه عاشوراست

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مراغه گفت: خطبه های آتشین حضرت زینب (س) و شیر زن دشت کربلا پس از واقعه عاشورا به ویژه در دربار یزید از رازهای ماندگار واقعه کربلاست.

برگزاری همایش رهروان زینبی در مراغه / خطبه های شیرزن کربلا از رازهای ماندگاری واقعه عاشوراست

حجت الاسلام فریدون مطهری روز جمعه در همایش رهروان زینبی در امامزاده سید محمد(ع) این شهرستان افزود: رمز ماندگاری عاشورا فقط شهادت نیست و رشادت و صبر حضرت زینب (س) نیز در این بخش قابل توجه است. 
وی گفت: اگرچه نهضت سیدالشهدا (ع) آغاز مبارزه و شکل‏گیری نهضت عاشوراست اما تداوم آن حاصل شجاعت و فداکاری حضرت زینب(ع) است.
حجت الاسلام مطهری ادامه داد: سفیر کربلا سعی داشت مبارزه ‏خود را بر اصولی تغییرناپذیر که از مبانی قرآن و سنت نبوی مایه ‏گرفت، پایه ‏ریزی کند تا این چنین در مسیر دفاع از قیامی خونین به درستی گام بردارد.
وی با اشاره به ابعاد معنوی و تقوای حضرت زینب (س) در مسیر مبارزه حق علیه باطل گفت: زینب کبری (س) اکنون بهترین الگو برای همگان است و در واقع بصیرت، مقاومت و صبر حضرت زینب(س) سبب شد تا آخرین لحظه ها در راه حق ایستادگی کند و با برگزیدن مسیر رستگاری، پیام آور حماسه عاشورا باشد.
به گزارش ایرنا، این مراسم با حضور بیش از 500 نفر از بانوان مراغه در فضای معنوی امامزاده سید محمد (ع) این شهرستان برگزار شد و شرکت کنندگان پس از اتمام همایش در نماز جمعه حضور یافتند. 
شهرستان 250 هزار نفری مراغه در127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.