سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | یک‌شنبه، ۱۲ تیر ۱۴۰۱

برگزاری نهمین جشنواره سراسری خوشنویسی غدیر در تبریز - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نهمین جشنواره سراسری خوشنویسی غدیر در تبریز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری نهمین جشنواره سراسری خوشنویسی غدیر در تبریز خبر داد.

برگزاری نهمین جشنواره سراسری خوشنویسی غدیر در تبریز

'محمد محمدپور' روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برپائی جشنواره خوشنویسی غدیر فرصتی برای تجلی انواری از فرهنگ غدیر است که از خامه های خورشیدی قلمداران و هنرمندان متعهد جاری می شود. 
وی افزود: از همان زمانی که حضرت علی (ع) به منصب الهی ولایت و وصایت پیامبراعظم (ص) برگزیده شدند، هنرمندان مسلمان در سایه تاثیر این واقعه عظیم، آثاری گرانسنگ را خلق کردند که در این میان سهم هنر خوشنویسی و هنرمندان خوشنویس بیش از همه بوده و نام مبارک مولای متقیان زینت بخش پهنه این هنر فاخر شده است. 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: این جشنواره با هدف بهره گیری از مفاهیم ارزشمند قرآن کریم و عرض ارادت به مقام مولای متقیان حضرت علی(ع) و همچنین تبیین، توسعه و ترویج فرهنگ علوی و تشویق استعدادهای خلاق و ایجاد انگیزه و تحرک برای استمرار فعالیت های تحول آفرین هنر ناب خوشنویسی برگزار می شود. 
وی، تبادل تجربیات و ره آوردهای این هنر قدسی در بین هنرمندان خوشنویسی، گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری و مذهبی مرتبط با مضامین قرآنی، تبادل تجربیات مفید و ارزنده بین هنرمندان و تشویق هنرمندان برای خودسازی از طریق تحریر آیات را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد. 
محمدپور موضوع های جشنواره را شامل خوشنویسی کامل سوره صف و خوشنویسی فرازهایی از خطبه غدیر عنوان کرد و گفت: علاقمندان می توانند آثار خود را در رشته های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث تهیه و تصویر آن را تا بیستم شهریورماه جاری به آدرس اینترنتیTabriz.calligraphy@gmail.com ارسال کنند. 
به گزارش ایرنا، نهمین جشنواره سراسری خوشنویسی غدیر هفتم مهرماه جاری توسط انجمن خوشنویسان شعبه تبریز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.