جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

برنامه استانی اوقاف در راستای اقتصاد مقاومتی ابلاغ شود - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه استانی اوقاف در راستای اقتصاد مقاومتی ابلاغ شود

استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت ابلاغ برش استانی برنامه اقتصاسماعیل جبارزاده روز سه شنبه در دیدار با قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه گفت : از سال گذشته ستاد اقتصاد مقاومتی در استان فعال شده و امسال نیز جزو سه استان پیشرو در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور انتخاب شده ایم . وی اظهارکرد : وقف سرمایه معنوی جامعه است و هیچ کس حق دخل و تصرف در نیت واقف را ندارد . جبارزاده با بیان اهمیت وقف و ثواب اخروی آن ،گفت : اوقاف حق کسی نیست که بذل و بخشش شود . وی افزود : با عمل به نیت واقف بسیاری از نیازهای جامعه برطرف می شود و همواره نیز عمل نیات واقفان اولویت و هدف سازمان اوقاف بوده است . جبارزاده اظهارکرد : تعامل و همکاری برای احیای موقوفات بهترین و مناسب ترین شیوه برای احقاق حقوق موقوفات است . استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به اینکه اربعین امسال هم مدیریت مرز شلمچه برعهده این استان خواهد بود از قائم مقام سازمان اوقاف افزایش مساعدت در ستاد اربعین استان را خواستار شد. وی با بیان اینکه اوقاف به عنوان عضو این ستاد می تواند کمک های مادی و معنوی بیشتر در راه اباعبدالله الحسین(ع) داشته باشد ، خاطرنشان کرد : پارسال به بیش از 500 هزار زایر حسینی اربعین ایرانی در مرز شلمچه خدمات ارایه و از آنان پذیرایی شد. قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیز در این دیدار با تاکید بر تعامل و همکاری با دیگر دستگاه های اجرایی گفت : اقتصاد مقاومتی یکی از اصول مشترک برای همکاری های دو جانبه و چند جانبه دستگاه ها برای تحقق منویات مقام معظم رهبری است . عبدالرضا عابد اظهارکرد : سیاست های اقتصاد مقاومتی در سازمان اوقاف تدوین و هدف گذاری های راهبردی انجام شده است . وی همچنین با اشاره به اینکه ستادهای اربعین بزودی تشکیل می شوند ، نسبت به مشارکت بیشتر اوقاف در ستاد اربعین و خدمات رسانی به زایران اربعین حسینی اعلام آمادگی کرد . اد مقاومتی در حوزه اوقاف به مراکز استان ها تاکید کرد.

برنامه استانی اوقاف در راستای اقتصاد مقاومتی ابلاغ شود

اسماعیل جبارزاده روز سه شنبه در دیدار با قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه گفت : از سال گذشته ستاد اقتصاد مقاومتی در استان فعال شده و امسال نیز جزو سه استان پیشرو در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور انتخاب شده ایم . 
وی اظهارکرد : وقف سرمایه معنوی جامعه است و هیچ کس حق دخل و تصرف در نیت واقف را ندارد . 
جبارزاده با بیان اهمیت وقف و ثواب اخروی آن ،گفت : اوقاف حق کسی نیست که بذل و بخشش شود .
وی افزود : با عمل به نیت واقف بسیاری از نیازهای جامعه برطرف می شود و همواره نیز عمل نیات واقفان اولویت و هدف سازمان اوقاف بوده است . 
جبارزاده اظهارکرد : تعامل و همکاری برای احیای موقوفات بهترین و مناسب ترین شیوه برای احقاق حقوق موقوفات است .
استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به اینکه اربعین امسال هم مدیریت مرز شلمچه برعهده این استان خواهد بود از قائم مقام سازمان اوقاف افزایش مساعدت در ستاد اربعین استان را خواستار شد.
وی با بیان اینکه اوقاف به عنوان عضو این ستاد می تواند کمک های مادی و معنوی بیشتر در راه اباعبدالله الحسین(ع) داشته باشد ، خاطرنشان کرد : پارسال به بیش از 500 هزار زایر حسینی اربعین ایرانی در مرز شلمچه خدمات ارایه و از آنان پذیرایی شد. 
قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیز در این دیدار با تاکید بر تعامل و همکاری با دیگر دستگاه های اجرایی گفت : اقتصاد مقاومتی یکی از اصول مشترک برای همکاری های دو جانبه و چند جانبه دستگاه ها برای تحقق منویات مقام معظم رهبری است . 
عبدالرضا عابد اظهارکرد : سیاست های اقتصاد مقاومتی در سازمان اوقاف تدوین و هدف گذاری های راهبردی انجام شده است .
وی همچنین با اشاره به اینکه ستادهای اربعین بزودی تشکیل می شوند ، نسبت به مشارکت بیشتر اوقاف در ستاد اربعین و خدمات رسانی به زایران اربعین حسینی اعلام آمادگی کرد .