جهش تولید | چهارشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۹

برنامه‌ریزی ویژه صدا ‌و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه‌ریزی ویژه صدا ‌و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس

صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در چهلمین سالگرد دفاع مقدس در راستای ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و جهاد برنامه های مختلفی تدارک دیده است .

برنامه‌ریزی ویژه صدا ‌و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس

 

اوج این ویژه برنامه‌ها که روایتگر ایثارگری و شهادت طلبی شهدا و رزمندگان است در هفته بزرگداشت دفاع مقدس از حوزه‌های 7 گانه پیام صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی (رادیو، تلویزیون، خبر، رادیونما ، فضای مجازی، رادیو شهری مراغه و رادیو برون مرزی ) پخش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، شبکه سهند علاوه بر پرداخت به موضوع هشت سال دفاع مقدس در برنامه های روتین سحرلر، محبت اوجاغی، مسابقه آیدینلیق و تبریزیم ویژه برنامه های متنوعی برای گرامیداشت این هفته در نظر گرفته است. ویژه برنامه شبانگاهی" افتخار بایراقی "به تهیه کنندگی عباس احمدزاده در 7 قسمت 60 دقیقه ای از ساعت 21:45 در طول این ایام تقدیم بینندگان شبکه سهند می شود. دعوت از فرماندهان نیروهای مسلح و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس، بازگویی خاطرات ایثارگران ، اجرای مسابقه پیامکی، حضور گروه های سرود مساجد و پایگاه های مقاومت در برنامه و اجرای سرودهای مربوط به دوران دفاع مقدس بخشی از آیتم های این ویژه برنامه بشمار می رود . مسابقه " رزم آوران " عنوان یکی دیگر از برنامه های شبکه استانی سیمای مرکز آذربایجان شرقی است که در 18 قسمت همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس پخش خواهد شد. این مسابقه با حضور 90 نفر از اعضای یگان های رزمی – عملیاتی سپاه و بسیج در منطقه عمومی شبستر ضبط و هدف آن علاوه بر سنجش مهارتهای رزمی انفرادی ، بررسی توانمندی های زرهی نیروهای عمل کننده سپاه و بسیج می باشد. از ویژگیهای بازر این مسابقه واقعی بودن قالب عملیات های برنامه بوده و تنها درصد کمی از آیتم ها از طریق جلوه های ویژه تامین شده است.  پخش برنامه 26 قسمتی " خط شکن " ویژه چهلمین سال هفته دفاع مقدس به تهیه کنندگی مرتضی مقدس، پوشش تصویری " رژه خدمت " نیروهای مسلح به جای رژه انفرادی نیروها و یگانها در اولین روز از هفته دفاع مقدس، پخش فیلم های سینمایی و تلویزیونی مرتبط با هشت سال جنگ تحمیلی ، پخش سریال خاک سرخ با دوبله ترکی ، پخش مستندهای خاصاوان همین حوالی، مجمموعه دوازده قسمتی سرداران آذربایجان، فرماندهان ، خانه ای در آسمان، طریق وصال، داستان مسعود و صدام، یادهای نیک، در محاصره و ..، پخش میان برنامه های حدیث ماندگاری ، خاک پر خاطره، خمپاره و کلیپ ها و نماهنگ های متنوع  گزیده ای از تمهیدات شبکه سهند برای بزرگداشت یاد و خاطره رشادت ها و از جان گذشتگی های فرزندان ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس می باشد.

شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی نیز در این ایام برنامه های سحرلر، ترانه باران، خانواده، دعوت، دانشیق، صدای ورزش، ایثار جلوه لری، پارلاق اولدوزلار، فصل جوانی، کندیمیز و گنجینه را به شکل ویژه به روی آنتن خواهد برد. روز شمار هفته دفاع مقدس، اطلاع رسانی برنامه های مختلف در سطح استان، بر قراری ارتباط تلفنی با فرماندهان سپاه ، ارتش و نیروی انتظامی ، پخش سرودهای حماسی، تهیه گزارش از خانواده های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و ورزشکاران و افتخار آفرینان استان در حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، هنری و ... ، معرفی خوانش کتابهای حوزه دفاع مقدس، پخش پیامک های مخاطبان، تهیه گزارش از روستاها با موضوع نقش روستائیان در هشت سال دفاع مقدس، معرفی شهدای غواص لشکر عاشورا و پخش بخشهایی از زندگینامه شهدا از جمله بخش های برنامه های رادیو خواهد بود. تولید ویژه برنامه "رادیو جبهه" به صورت زنده و مستقیم از پارک موزه شمیم پایداری از دیگر تمهیدات رادیو آذربایجان شرقی در هفته دفاع مقدس می باشد که هر روز به مدت 90 دقیقه از انتن این رادیو شنیده خواهد شد. تهیه و پخش نمایش های رادیویی کارگر ساده، سوسنگرد قهرمانی، بهشت همین جاست، سردار توپخانه، پل حمید، شهید باکری ( ویژه چهلمین سالگرد دفاع مقدس )، تک تیرانداز، مشق عشق، با ستاره ها و صد داستان نیز برنامه هایی هستند که در طول این هفته و در بزرگداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس تقدیم شنوندگان می شود.

آچیق سوز، دونیا اوتن هفته، بیرینجی قیبله ، پرسپکتیو، شهیدلر خیابانی ، اسلام غنچه لری ، سلام دینله ییجی، چراغ، داهی لر، پنجره، ایلن سنه چای دمیشم، شناور و تفسیر نیز عناوین برنامه هایی هستند که از رادیو برون مرزی آذری برای مخاطبان این رادیو در جمهوری آذربایجان و منطقه قفقاز پخش خواهد شد. بررسی ابعاد سیاسی هشت سال جنگ تحیمیلی عراق علیه ایران ، چالش های کشورهای همسایه ایران در دوران دفاع مقدس، روزشمار و تقویم دفاع مقدس، بررسی زندگینامه شهید باکری و برخی از فرماندهان دوران دفاع مقدس، تنویر افکار عمومی درخصوص اهداف پشت پرده حمله به ایران و کشورهای حامی رژیم بعثی عراق، پخش سخنان مقام معظم رهبری و سرودهای حماسی دوران باشکوه ایثار و فداکاری از موضوعات پرداختی در این برنامه ها می باشد .

معاونت خبر مرکز آذربایجان شرقی هم در هفته دفاع مقدس علاوه بر پوشش رویدادهای خبری این هفته در سطح استان ، مستندهای یک جنگ یک لشکر یک فرمانده ، بمباران دانشکده فنی دانشگاه تبریز، پدر توپخانه ایران و مستند بانوان دفاع مقدس را در میان بخش های مختلف خبری به روی آنتن می برد.

همچنین پخش گزارش هفتگی یک شهید یک شهرستان و گفتگوی ویژه خبری با موضوع هفته دفاع مقدس از دیگر پیش بینی های این معاونت برای گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و ایثارگری های دلاورمردان این مرز و بوم می باشد.

اطلاع‌رسانی از زمان پخش برنامه‌ها و انتشار محتوای تولید شده درباره برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شبکه‌های اجتماعی و وب سایت مرکز نیز در دستور کار معاونت فضای مجازی این مرکز خواهد بود.