جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

بررسی پوشش تلویزیونی عزاداری‌های بازار سنتی تبریز - نمایش محتوای خبر

 

 

بررسی پوشش تلویزیونی عزاداری‌های بازار سنتی تبریز

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی به منظور پوشش تصویری عزاداری مردم ولایتمدار تبریز در بزرگترین بازار مسقف جهان با حضور مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی، هیئت امنای بازار تبریز و فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی، مهندس صفری در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی پوشش عزاداریهای بزرگترين بازار مسقف جهان، با اشاره به نقش و جايگاه بازار تبريز در برهه هاي مختلف تاريخ گفت: سعی میکنیم شور و شعور حسيني بازار را به عنوان نماد صحيح فرهنگ عزاداري در ايام محرم به نحو احسن به نمايش بگذاریم.

مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی افزود: بازار تبریز به عنوان قلب تپنده آيينهاي سنتي، نقش مهمي در شکل گيري حرکتهاي مذهبي و سياسي ایفا کرده است. صداوسيما با تمام توان در پوشش مراسم و آيينهاي عزاداري بازار به عنوان يکي از مهمترين مراکز توسعه و تثبيت فرهنگ تشيع، نقش آفريني خواهد کرد.

وی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای استقرار تجهیزات فنی به روز برای نشان دادن عزاداری، شور، شعور و عشق و ارادت مردم به سرور و سالار شهیدان صورت گرفته است تاکید کرد: پوشش مناسب مراسمات عزاداری کار مشترک رسانه ملی، پلیس، شهرداری، اصناف و بازاریان است و جا دارد از همراهی ارزنده همه عزیزان تقدیر و تشکر کنم.

همچنین در این جلسه هیأت امنای بازار مظفریه با برشمردن مشکلات موجود، نظرات و دیدگاه های خود را در ارتباط با پوشش هر چه بهتر مراسمات، با مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در میان گذاشتند .  

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز هم اعلام کرد نیروی انتظامی این شهرستان از آمادگی کامل برای برقراری نظم و امنیت هیئات حسینی در کلیه نقاط شهر و استان برخوردار است.  

 

روابط عمومی صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی