رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

بررسی مسائل ، مشکلات و نیازهای فرهنگی استان در صدا و سیمای آذربایجان شرقی - نمایش محتوای خبر

 

 

بررسی مسائل ، مشکلات و نیازهای فرهنگی استان در صدا و سیمای آذربایجان شرقی

نشست هم اندیشی فرهنگی استان با حضور مدیران فرهنگی و جمعی از فعالان فرهنگی استان در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی برگزار شد . در این نشست مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی یکی از مهمترین آسیبهای حوزه فرهنگ را جزیره ای عمل کردن دستگاه های اجرایی دانست.

بررسی مسائل ، مشکلات و نیازهای فرهنگی استان در صدا و سیمای آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ؛ مهندس مرتضی صفری گفت: نبود انسجام و استراتژی جامع و هدفمند باعث شده است نهادها و ارگان های فرهنگی جزیره ای عمل کنند .

وی افزود: نبود انسجام در کارهای فرهنگی یا باعث موازی کاری و هدر رفت منابع مالی شده و یا باعث می شود خروجی مثبتی از اقدامات انجام شده، حاصل نشود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با اشاره به 40 سالگی انقلاب خاطر نشان کرد : اگر امروز در میان مردم بدبینی و سلب اعتمادی وجود دارد دلیل اصلی آن ضعف کارکرد متولیان فرهنگی است که یا خدمات نظام را به خوبی برای جوانان و مردم تشریح نکرده اند، یا سیاسیون برای رسیدن به اهداف غاصب با ایجاد دوقطبی سازی همدیگر را سیاه نمایی کرده و امید را از جامعه گرفته اند.

نماینده مردم تبریز آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی و عضو کمسیون فرهنگی مجلس هم نحوه رسیدگی به اداره سازمان صدا و سیما ، نحوه اداره وزارت ورزش و جوانان ، تنظیم قوانین بعد از ادغام سازمان گردشگری ، بررسی قانون ساماندهی پیام رسانهای داخلی و فضای مجازی و نحوه حمایت از مستند سازان ، انیمیشن سازان و هنرمندان را از جمله اقدامات مجلس برای ساماندهی وضع حوزه فرهنگ برشمرد.

دکتر محمد اسماعیل سعیدی با اشاره به جمع بندی بودجه سال آینده در مجلس گفت: بهتر است مشکلات و نیازهای نهادهای فرهنگی استان در اسرع وقت جمع آوری ، تا رایزنی های لازم در کمیسیون تلفیق و فرهنگی برای جذب بودجه انجام شود .

سرهنگ هاشمی معاون فرهنگی سپاه عاشورا هم در این نشست گفت: صدای واحدی در استان در حوزه فرهنگ وجود ندارد و نداشتن اولویت در مسایل کلان ، بزرگترین مشکل فرهنگی استان است .

محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه 36 حوزه هم اکنون تحت پوشش مستقیم این اداره کل فعالیت می کنند گفت: کل اعتبارات این اداره در دو سال متوالی به رغم افزایش 3 برابری، یک میلیارد تومان شده در حالی که کف نیاز ما با تمام ملاحظات سالانه حدود 50 میلیارد تومان است .

حمزه زاده معاون گردشگری میراث فرهنگی استان هم در این نشست گفت: رویداد تبریز 2018 فرصتی بزرگ بود که میتوانستیم بزرگترین بهره برداری فرهنگی را بکنیم اما کمبود اعتبارات مشکلاتی را به وجود آورد اما با این حال 60 درصد برنامه های تعریف شده را اجرا کردیم.

روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی