سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

بانوی تازه مسلمان آمریکایی: قدر انقلاب و رهبر خود را بدانید - نمایش محتوای خبر

 

 

بانوی تازه مسلمان آمریکایی: قدر انقلاب و رهبر خود را بدانید

بانوی تازه مسلمان آمریکایی گفت: مردم ایران باید قدر انقلاب و رهبر خود را بدانند.

بانوی تازه مسلمان آمریکایی: قدر انقلاب و رهبر خود را بدانید

صدیقه فرقان، روز دوشنبه در همایش 'از صفر تا ملکوت' ویژه دختران آفتاب دانشگاه مراغه در تالار عبدالقادر مراغی افزود: قدر انقلاب و رهبر خود را بدانید چراکه اکنون انقلاب ایران بر کشورهای دیگر و حتی آمریکا نیز تأثیر گذاشته و من هم متاثر از انقلاب شما به ایران آمدم.
وی با بیان اینکه بسیاری از مردم به ویژه افرادی مثل من با پیروزی انقلاب اسلامی به گسترش اسلام امیدوار شده اند، اظهار کرد: دوست دارم راجع به ذکر صلوات صحبت کنم و توصیه من به همه دوستان این است که ذکر صلوات را به ویژه به نیت سلامتی امام زمان (عج) زیاد بگویند زیرا که این دنیا را خدا برای اهل بیت(ع) آفریده است.
بانوی تازه مسلمان آمریکایی با بیان اینکه قبل از اسلام آوردن، نامش 'سوزان اُبری' بود، یادآور شد: در یک خانواده کاتولیک و در ایالت کالیفرنیای آمریکا به دنیا آمده و بزرگ شده ام و مدرک دکترای فیزیوتراپی خود را از آمریکا دریافت کرده ام.
فرقان، ادامه داد: به عنوان یک مسیحی مطالعات مذهبی بسیاری داشتم تا اینکه برادرم مسلمان شد، تحت تاثیر برادرم مسلمان شدم و پدر و مادرم که مرا در یک محیط باز پرورش داده بودند مخالفتی با این قضیه نداشته و توانستم به راحتی به مطالعاتم در مورد اسلام ادامه دهم.
وی، گفت: نظام آمریکا یک پسرم را کشت و دیگری را به خاطر اسلام زندانی کرده است.
یک بانوی اهل مکزیک نیز که از 18 سال پیش مسلمان شده است، نیز در این همایش گفت: قبل از مسلمان شدنم با فردی به نام یعقوب شجری آشنا شدم و برایم بسیار جالب بود که وی با وجود دوری از خانواده و اقوام خود، خیلی راسخ و محکم نمازش را می خواند، روزه اش را می گرفت و عبادت می کرد و با نامحرم دست نمی داد.
سوخی اینو خوسا کلین، افزود: وی با رفتار خوب خودش خیلی خوب اسلام را تبلیغ می کرد و همین رفتارهای خاص او بود که موجب جلب توجه من به او شد. 
وی، اظهار کرد: پس از مطالعات مختلفی پیرامون دین اسلام و پیداکردن نسخه های ترجمه شده قرآن و کتاب های اسلامی به زبان اسپانیولی فهمیدم که اسلام کامل ترین دین است.
خانم خوسا کلین، ادامه داد: همین باعث شد تا در نهایت خداوند دست مرا بگیرد و از کیلومترها آن طرف تر به سرزمینی بیاورد که بتوانم حقیقت را بیابم، به آن ایمان و اعتقاد پیدا کنم و پس از آن، از ایمانم مراقبت کنم.
محمد مهدی ابراهیم پور، مدیر موسسه ریحانه النبی قم نیز در این آیین با ارائه دلایل عقلی و روایی لزوم داشتن عفاف و حجاب در جامعه اسلامی بویژه از بعد جنسیتی گفت: با این فضایی که غرب به مدد رسانه های متعدد و رنگارنگ بوجود آورده لازم است بانوان جامعه اسلامی با حساسیت و وسواس بیشتری از حجاب و عفاف خود صیانت کنند چرا که خسارت کم حجابی بیشتر متوجه خود بانوان است.
همایش یکروزه 'از صفر تا ملکوت، ویژه دختران آفتاب' با همکاری بنیاد بین المللی عفاف و حجاب با هدف تبیین ارزش های حجاب و عفاف در جامعه در دانشگاه مراغه برگزار شد.
شهرستان مراغه با 260 هزار نفر جمعیت در 147 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.