سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

باغ امامی تبریز تبدیل به بوستان محلی می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

باغ امامی تبریز تبدیل به بوستان محلی می شود

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز از تملک 'باغ امامی' این شهر خبر داد و گفت: این باغ به بوستان محلی تبدیل می شود.

باغ امامی تبریز تبدیل به بوستان محلی می شود

به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز، محمدحسین حسن زاده با اعلام اینکه خانه باغ امامی تبریز با 11 هزار متر مربع ، یک طرح طلایی و منحصربفرد برای فضای سبز تبریز به شمار می رود، گفت: تبدیل این خانه باغ به بوستان هدیه شهرداری برای شهروندان بافت مرکزی تبریز خواهد بود.
وی ادامه داد: اهمیت تملک این باغ بیش از هر چیز به سبب واقع شدن آن در مقطع مرکزی شهر تبریز است.
حسن زاده با تاکید بر اینکه این اقدام در راستای احیا و تملک باغات قدیمی در بافت مرکزی تبریز است، گفت: عملیات حذف شاخه های درختان خشک شده، سم پاشی، دفع علف های هرز و آبیاری درختان و فضای سبز وسیع این باغ به طور ضربتی توسط منطقه سه تبریز در حال انجام است.
وی اعلام کرد: سایر اقدامات عمرانی و بهسازی فضای سبز درون این باغ نیز به زودی آغاز می شود.
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز اظهار کرد: این باغ در قالب یک پارک و باغ محله ای در محدوده مرکزی شهر تبریز به زودی تقدیم شهروندان می شود.
حسن زاده، کمبود فضا جهت ایجاد فضای سبز در بافت مرکزی تبریز را یکی از دغدغه های مجموعه سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز عنوان کرد و افزود: همین نکته اهمیت تملک و ایجاد فضای سبز جهت بهره مندی شهروندان در این نقطه از شهر را بیش از پیش برجسته می سازد.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز با اشاره به عزم شهرداری جهت حفظ کاربری بخش های واقع در این باغ است، گفت: به طور مثال سعی داریم تا اصطبل قدیمی موجود در این خانه باغ به همان ترتیب حفظ شود.
خانه باغ امامی که وسط شهرداری منطقه سه تبریز تملک شده ، در خیابان پاستور تبریز بین قطران و لاله زار واقع شده و قدمتی کهن دارد و متعلق به خاندان امامی است.