جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

باجه های اطلاع رسانی در 13منطقه مراغه برای راهنمایی مسافران دایر شد

باجه های اطلاع رسانی در 13منطقه مراغه برای راهنمایی مسافران دایر شد


سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراغه گفت: همزمان با آغار سفرهای نوروزی باجه های اطلاع رسانی در 13 منطقه این شهرستان برای راهنمایی مسافران دایر شد.

ˈعلیرضا پاشاییˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه برنامه های ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی این شهرستان از امروز در این شهرستان آغاز شده است، افزود: باجه های مرکزی اطلاع رسانی در این طرح در کلیسای هوانس و موزه ایلخانی این شهرستان دایر شده و به صورت شبانه روزی آماده ارایه خدمات به مسافران هستند.

وی اظهار کرد: مرکز کلیسای هوانس با شماره تلفن های 5 – 2247774 و موزه ایلخانی با شماره تلفن 2223700 آماده اطلاع رسانی و پاسخگوی شکایات، انتقادات و پیشنهادات مسافران است.

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی مراغه ادامه داد: همچنین سه باجه در میادین ورودی این شهر شامل میدان مجلس، بسیج و مسافر(راه آهن) با همکاری این اداره ، شهرداری و جمعیت هلال احمر ایجاد شده است.

پاشایی گفت: در هر کدام از این باجه ها یک نفر راهنما از ساعت 9 صبح تا 21 شب آماده ارایه راهنمایی و خدمات به مسافران نوروزی است.

وی یادآوری کرد: همچنین شش پایگاه اطلاع رسانی در آثار تاریخی شاخص این شهرستان آماده ارایه خدمت به مسافران بوده و دو پایگاه سیار نیز مسافران را راهنمایی می کند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراغه گفت: در این باجه ها بسته های فرهنگی ویژه آثار باستانی آذربایجان و شهرستان مراغه برای مسافران توزیع می شود.

پاشایی ادامه داد: در این شهرستان تمام اقدامات لازم برای اسکان روزانه 600 مسافر و بازدید از آثار شاخص تاریخی از سوی ستاد نوروزی تدارک دیده شده است.

براساس آمار موجود تاکنون حدود 270 اثر تاریخی مراغه از بین بیش از یک هزار و 300 اثر تاریخی آذربایجان شرقی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.