جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

ایجاد 10 قطب صنایع دستی در آذربایجان شرقی - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد 10 قطب صنایع دستی در آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از ایجاد 10 قطب صنایع دستی بر اساس ظرفیت های هر منطقه به منظور برند سازی خبر داد.

ایجاد 10 قطب صنایع دستی در آذربایجان شرقی

ه گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی این اداره کل، مرتضی آبدار گفت: از میان 90 صنعت دستی که در استان رواج دارد به ترتیب اهمیت و با انجام کار کارشناسی 10 صنعت برتر با اولویت مناطق مختلف انتخاب کرده ایم و در نظر داریم با تمرکز بر روی صنایع دستی منتخب زیر ساخت های لازم برای برند سازی را فراهم آوریم.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه یکی از راهکارهای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی توسعه صنایع دستی است، با انتخاب کانون ها و متمرکز نمودن عناوین برتر صنایع دستی در هر منطقه در تعامل با سایر دستگاه ها، امکانات لازم مانند بازارچه های صنایع دستی را ایجاد خواهیم کرد.
آبدار، یکی از برنامه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان را بازاریابی برای صنایع دستی در حوزه استانی، ملی و بین المللی بیان و اظهارکرد: برای نیل به هدف اقتصاد بدون نفت باید تلاش کنیم تا صنایع دستی شاخص هر شهرستان با نام و نشان شایسته آن روانه بازارهای جهانی شود و آثار دست هنرمندان آذربایجان شرقی به تمام جهان شناسانده شود.
وی افزود: در راستای توانمندسازی هنرمندان صنایع دستی و به منظور ترویج و توسعه صنایع دستی و در نهایت رونق فضای کسب و کار، آموزش های ویژه فعالان صنایع دستی در رشته های مورد نظر را با همکاری سازمان ها و تشکل های مردم نهاد، دوره های تخصصی برگزار خواهیم کرد که دوره های بازاریابی و مشتری مداری به منظور ارتقا وضعیت فروش و برندسازی را در راس کار قرار داده ایم.