سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

ایجاد زمینه ازدواج آسان مقدمه ای برای تحقق سبک زندگی اسلامی است - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد زمینه ازدواج آسان مقدمه ای برای تحقق سبک زندگی اسلامی است

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: مهیا کردن زمینه ازدواج آسان برای جوانان مقدمه ای برای تحقق سبک زندگی اسلامی در کشور است.

حجت الاسلام محمدتقی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) افزود: ازدواج ایشان با حضرت علی (ع) بهترین نمونه و بارز یک ازدواج آسان است.

وی اظهار کرد: با توجه به سبک ازدواج و زندگی این بزرگواران اگر در انجام این سنت حسنه سخت گیری نشود و ازدواج آسان در جامعه احیا شود، بسیاری از مشکلات جوانان و به تبع آن مشکلات و ناهنجاری های جامعه برطرف می شود.

امام جمعه مراغه ادامه داد: رفع موانع ازدواج جوانان از ضرورت های جامعه بوده و فرهنگ سازی در این زمینه و برداشتن موانع سر راه ازدواج جوانان باید مورد توجه مسوولان قرار گیرد.

حجت الاسلام پورمحمدی خاطرنشان کرد: فرهنگ بسیار غلطی در بین بعضی از خانواده ها وجود دارد که جشن های ازدواج جوان ها را به صورت تجملی برگزار می کنند که این امر علاوه بر فشار بر زوج های جوان موجب فقدان تمایل آنان به ازدواج می شود.

وی با اشاره به گرامیداشت 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی و بزرگداشت حماسه آفرینی های نیروی زمینی قهرمان گفت: ارتش و نیروهای مسلح برای حفظ استقلال، تمامیت ارضی و نظام اسلامی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون جانفشانی کرده اند.

امام جمعه مراغه ادامه داد: تقدیم 48 هزار شهید و 270 هزار جانباز ارتش به انقلاب، سندهای افتخار این نیرو به اسلام در دفاع از کیان و ناموس ایران اسلامی است.

حجت الاسلام پورمحمدی یادآوری کرد: اکنون توان بالای علمی و نظامی ایران اسلامی، جرات هرگونه تحرک را از دشمنان اسلام سلب کرده است.