رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

آئین های دهه امامت با جلب مشارکت های مردمی باشکوه تر از همیشه برگزار شود - نمایش محتوای خبر

 

 

آئین های دهه امامت با جلب مشارکت های مردمی باشکوه تر از همیشه برگزار شود

امام جمعه مراغه با تاکید بر اینکه اهتمام مسئولان برای جلب مشارکت های مردمی در برگزاری آئین های مذهبی ضروری است، گفت: آئین های دهه امامت در سایه جلب مشارکت های مردمی هرچه با شکوه تر برگزار شود.

آئین های دهه امامت با جلب مشارکت های مردمی باشکوه تر از همیشه برگزار شود

آیت الله محمدتقی پورمحمدی روز یکشنبه در جلسه ستاد غدیر این شهرستان اهتمام آحاد مردم و مسئولان دستگاه ها و نهادها را دراین راستا خواستار شد و افزود: در این عید بزرگ ترویج و تبیین ابعاد مختلف واقعه غدیر و فرهنگ ولایتمداری بایدد بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. 
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی مبتنی بر ولایت فقیه و نشات گرفته از غدیر است و این مهم باید در بین اقشار مختلف جامعه و به ویژه جوانان بیش از پیش تبیین شود. 
امام جمعه مراغه با اشاره به اینکه ولایت فقیه قطب نمای حرکت انقلاب اسلامی است، خاطر نشان کرد: اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز برگرفته از اندیشه های متعالی فرهنگ غدیر، امام زمان (عج) و نائب بر حق اوست.
آیت الله پورمحمدی به پیوستگی دهه امامت با دهه اول محرم اشاره کرد و افزود: آذین بندی ماه محرم و استقبال از عزاداری های حسینی باید به بعد از اعیاد دهه امامت موکول شود.
دبیر ستاد غدیر شهرستان مراغه نیز در این نشست با اشاره به عملکرد این ستاد در سال گذشته برنامه ریزی برای برگزاری با شکوه آئین های دهه امامت در سال جاری را خواستار شد و گفت: در دهه امامت سال گذشته و در جهت تبیین فرهنگ غدیر در سطح جامعه 30 برنامه متنوع در حوزه های فرهنگی و اجتماعی در این شهرستان برگزار شد.
حجت الاسلام اباصلت فیضی زاده افزود: برگزاری بیش از 540 دقیقه برنامه رادیویی با حضور کارشناسان فرهنگی و مذهبی و تولیدد محتوای رسانه ای از دیگر اقدام های این ستاد در سال گذشته بوده است.
وی اظهار کرد: اجرای مسابقات وبلاگ نویسی و فراخوان مقالات در زمینه غدیر و نیز برپایی ایستگاه های فرهنگی و پخش نذورات به صورت صلواتی با همکاری اقشار مختلف مردم و دستگاه های اجرایی از دیگر برنامه های اجرا شده در دهه امامت و ولایت در این شهرستان بوده است.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه مراغه خاطرنشان کرد: برپایی مراسم های اطعام ویژه عید غدیر در نقاط مختلف شهر، تزئین و فضاسازی مناسب میادین و اماکن عمومی و برگزاری مسابقات فرهنگی بین دانش آموزان در آغاز سال تحصیلی از برنامه های اجرا شده توسط ستاد غدیر این شهرستان بوده است.
حجت الاسلام فیضی زاده با تاکید بر لزوم همکاری دستگاه های مختلف اجرایی و آحاد مردم در مراسم بزرگداشت این دهه، تشریح کرد: حضور پرشور و برگزاری هرچه باشکوه تر بزرگداشت دهه امامت و ولایت به ویژه عید بزرگ غدیر نیازمند مشارکت همگانی به خصوص هیئت های مذهبی و حسینی این شهرستان است.
فرماندار شهرستان ویژه مراغه نیز گفت: جلب مشارکت هیات های مذهبی شهرستان مراغه می توان به برگزاری با شکوه آئین های این دهه در این شهرستان کمک کند. 
ظفر محمدی اضافه کرد: جامعه دانشگاهی و دانش آموزان به عنوان نسل های آینده ساز و فرهنگ ساز نیز می توانند نقش مهم و تاثیر گذاری در تبیین فرهنگ غدیر و نیز مردمی شدن آیین های بزرگداشت دهه امامت داشته باشند و باید از مشارکت های این اقشار نیز بهره مند شد.
شهرستان 250 هزار نفری مراغه در فاصله 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.