رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

ائل سوزی - نمایش محتوای صدا

 

 

ائل سوزی

Loading the player...

مردم آذربایجان مردمى اصیل هستند. از جمله خصلت‌هاى این مردم مهمان‌نوازی،سلحشوری ، آزادمنشی، مرزدارى و پایبندى به عقاید مذهبى است .

طرز معاشرت، برخورد اجتماعی، تعارفات، طرز برگزارى جشن‌هاى ملى و مذهبى مثل مراسم نوروز و چهارشنبه‌سورى و سیزده‌به‌در، عید غدیر خم، میلاد مولا على (ع ) ، رسوم مهمانى و عروسی، تعزیه و عزادارى و غیره در تمامى سرزمین ایران یکسان اجراء مى‌شود.

برنامه ائل سوزی در هفته يک ساعت (شب هاي چهارشنبه) بصورت زنده جهت شناساندن رسم و رسوم و فرهنگ غني آذربايجان با آيتم هاي آرم، مطلب، کارشناس، گزارش، موسيقي بي کلام و با کلام، تلفن و پيامک پخش مي شود. در اين برنامه از آداب و رسوم و فرهنگ آذربايجان که بسياري از آنها متاسفانه در حال فراموشي است صحبت مي شود تا نسل جديد با آداب پسنديده اين مرز بوم آشنا شوند و براي سالخوردگان نيز تجديد خاطره اي باشد و هدف نيز ترويج و يادآوري سنت پسنديده و نيکو و بهره گيري از تجربيات گذشتگان و سخنان نغز آنها درقالب باياتي آتاباباسوزلري (فولکلور) و اشاره به مشاغل در حال انقراض مثل صنايع دستي سبدبافي، آهنگري، سفالگري و... مي باشد.

تاریخ تولید: 1396

تهیه کننده: یعقوب نظرنیا

گوینده: مصطفی سلطانی

نویسنده: یعقوب نظرنیا

صدابردار: علیرضا نصیریجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام با عرض و ادب سایت سیمای تبریز در حوزه... محمدعلی ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ ۱۵:۱۶

محمدعلی
سلام با عرض و ادب سایت سیمای تبریز در حوزه استحفازی شهرستان پارس آباد به سختی مشاهده میشه خواهشمندم تقویت بشه تا از اخبار همه گونه تبریز باخبر باشیم.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ ۱۵:۱۶