سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

اولین همایش شعر و موسیقی قره داغ در خداآفرین برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

اولین همایش شعر و موسیقی قره داغ در خداآفرین برگزار شد

فرماندار خداآفرین با اعلام اینکه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خداآفرین با این همایش شروع به کار می کند، ابراز امیدواری کرد: با همکاری هنرمندان و شعرا در عرصه هنر و فرهنگ گام های موثرتری برداشته شود.

اولین همایش شعر و موسیقی قره داغ در خداآفرین برگزار شد

امین امینیان روز سه شنبه در همایش شعر و موسیقی که با حضور شعرا و هنرمندان عرصه موسیقی 'آشیقلار ' منطقه ارسباران برگزار شد،گفت: جایگاه اصلی خداآفرین در حوزه فرهنگ و هنر است که با همکاری شعرا و هنرمندان می توانیم این شهرستان را در این حوزه به کشور و دنیا معرفی کنیم. 
وی حضور شعرا و هنرمندان به نام ارسباران را در این همایش سرمایه ای برای خداآفرین عنوان و بر برگزاری باشکوه آن در سال های آتی تاکید کرد.
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اذربایجان شرقی نیز در این همایش با بیان اینکه برگزاری برنامه فاخر و تاثیرگذار در حوزه فرهنگ و هنر در این نقطه مرزی همراه با آرامش حاصل رشادت های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است، گفت: همان گونه که منطقه قره داغ در عرصه فرهنگ، هنر و شعر و موسیقی خاستگاه اصلی است در عرصه دفاع مقدس نیز همین طور بود.
علی محرمی اجرای جشنواره ها و برنامه های مختلف در حوزه فرهنگ در منطقه ارسباران از جمله جشنواره ورنی، فیلم کوتاه کلیبر، نکوداشت مقام هنری آشیق عبدالعلی را نشان از ظرفیت بالای منطقه قره داغ دانست و ابراز امیدواری کرد: مسئولان و هنرمندان در استمرار این برنامه ها کوشا باشند.
محرمی افزود: تاثیر گذاری یک برنامه با استمرار آن محقق می شود که شرط استمرار برنامه های فرهنگی و هنری نیز واگذاری اجرای آن به مردم و هنرمندان این عرصه است.
وی با بیان اینکه با راه اندازی فرهنگ و ارشاد اسلامی خداآفرین زیر ساخت های حوزه فرهنگی و هنری در این شهرستان آماده می شود، اظهار کرد: با ایجاد این اداره انجمن های ادبی نیز در این شهرستان تشکیل می شود.
محرمی خاطر نشان کرد: با توجه به ایتکه خاستگاه اصلی موسیقی 'آشیقلار 'در خداآفرین است، دبیر خانه دائمی این نوع موسیقی نیز در این شهرستان ایجاد می شود.