جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

بازگشت به صفحه کامل

اهتمام رهبری به مسایل قرآنی ایران را پایگاه این کتاب آسمانی کرده است

اهتمام رهبری به مسایل قرآنی ایران را پایگاه این کتاب آسمانی کرده است


دبیر کمیته بانوان سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن در تبریز گفت: به برکت انقلاب اسلامی و اهتمام رهبر معظم انقلاب به مسایل قرآنی، ایران را پایگاه این کتاب آسمانی کرده است.

مریم کاظمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ضروری است جوانان برومند کشور در صحنه های مختلف مربوط به قرآن اعم از قرایت، حفظ، درک مفاهیم و معانی تفسیر و به کارگیری تعالیم بلند آن پیشتاز باشند.

وی با بیان اینکه هرگونه انس با قرآن از جمله قرایت، مطالعه، تدبر و تفکر در آن و حفظ و کتابت آن از ارزش فراوانی برخوردار است، خاطرنشان کرد: تلاوت روزانه قرآن بهترین راه برون رفت از نگرانی و اضطراب روزمره و داشتن خاطری آرام است.

کاظمی اظهار کرد: قرآن پیش از انقلاب در کشور مهجور مانده بود و تلاوت آن محدود به مساجد و خانه های اهل ایمان بود، اما امروز به برکت انقلاب اسلامی قرآن در همه محافل به ویژه بین جوانان مطرح است.

وی ادامه داد: مشکل بزرگ مسلمانان دوری از قرآن است و علاج آن تدبر و تفکر در مفاهیم قرانی همراه با عمل به آموزه های این کتاب آسمانی است.

دبیر کمیته بانوان سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن در تبریز در خصوص برگزاری این مسابقات گفت: در این مسابقه ها 210 بانو شرکت کرده اند که از این تعداد 53 نفر در رشته ترتیل، 52 نفر در رشته قرائت، 50 نفر در رشته حفظ کل، 45 نفر حفظ 20 جزء و 10 نفر در رشته مفاهیم با هم رقابت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حاشیه این مسابقات غرفه های محصولات حجاب و عفاف و صنایع دستی استان برپاست و همچنین مسابقات کتابخوانی، یک دقیقه با کتاب و ختم قرآن در محافل و سالن مسابقات برگزار می شود.

کاظمی با بیان اینکه همزمان با این مسابقات بیش از 50 محفل دانش آموزی و 30 محفل در مساجد و موسسات قرآنی در حال برگزاری است، ابراز امیدواری کرد: فضای معنوی حاکم در استان موجب انس بیشتر جوانان ما که مادران آینده و تربیت کنندگان نسل های ما هستند، شود.

سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن 6 الی 11 اسفند ماه جاری با حضور 470 شرکت کننده در دو بخش بانوان و آقایان در تبریز برگزار می شود که مسابقات آقایان در مصلی اعظم تبریز و مسابقات بانوان در مجتمع فرهنگی پتروشیمی تبریز در حال برگزاری است.

استان آذربایجان شرقی با سه میلیون و 724 هزارو 620 نفر جمعیت، یکی ازاستان های بزرگ و پرجمعیت شمال غربی ایران محسوب می شود.

کلان شهر تبریز طبق سرشماری سال 90 یک میلیون و 695 هزار و 94 نفر جمعیت دارد.