رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

انقلاب بایرامی - نمایش محتوای صدا

 

 

انقلاب بایرامی

Loading the player...

این روزها، روزهایی ماندگار و فراموش ناشدنی در تاریخ ملت بزرگ ماست، روزهای پیروزی انقلاب اسلامی است؛ انقلابی که رساترین فریاد تاریخ، یعنی امام امت، آن را رهبری کرد و به فرجام رساند و برای حفظ آن، با تمام وجود تلاش کرد. انقلابی که مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و الهام گرفته از انقلاب سرخ عاشورای حسینی بود، که در آن عده ای قلیل، با اعتقادی وسیع و راسخ، نیروهای کفر و باطل را شکست دادند و چشم قدرتمندان را خیره ساختند. با پای گذاردن در دایره معنویت و ایثار و شهادت بود که فرزانگان خاک، از این سرزمین پاک، به سوی افلاک، پر گشودند و تا نهایت تاریخ جاودانه شدند.یاد تمامی شهیدان انقلاب اسلامی همیشه سبز باد.

پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بدون شک معجزه ای الهی بود که به دست معجزه گر مردی از سلاله پاک رسول خدا صلی الله علیه و آله ، به انجام رسید و چشم امید مظلومان و مستضعفان جهان را به خود خیره ساخت. تأثیر سریع انقلاب اسلامی در منطقه و بر آشفتن شعله خشم مردم مسلمان و غیرمسلمان در بسیاری از کشورهای تحت سلطه استعمار، گواه روشنی بر این مدعاست؛ زیرا در کمتر مقطعی از تاریخ، شاهد پیروزی و تأثیرگذاری قاطع جنبشی صرفا مردمی بوده ایم.

مجموعه انقلاب بایرامی، روایتی است از روزهای آخر حکومت شاهنشاهی و جرقه های انقلاب اسلامی که بررسی دقیق مسائل آن دوران میپردازد. همچنین در خلال برنامه سخنان امام خمینی (ره) در مورد مسائل آن روز و سرودهای انقلابی و حماسی آن دوران پخش میگردد. شما میتوانید همه روزه از ساعت 21:30 دقیقه تماشاگر این برنامه بر روی آنتن شبکه سهند باشید.

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده: بهروز جعفری - علی حسن پور

دستیار تهیه: مینا پناهی

گوینده: رحم جو

صدابرداران: محمد فتح آبادی - علیرضا نصیری - وحید پورنجف

نویسنده: بهروز جعفری