رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

انعکاس حضور پرشور مردم ولايتمدار و انقلابی استان در لبیک به ندای جهانی امام خمینی در روز قدس - نمایش محتوای خبر

 

 

انعکاس حضور پرشور مردم ولايتمدار و انقلابی استان در لبیک به ندای جهانی امام خمینی در روز قدس

صدا و سيماي مرکز آذربايجان شرقي همزمان با آخرين جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهاني قدس به صورت ويژه و گسترده حضور پر شور و حماسي مردم آذربايجان شرقي را به تصویر می کشد.

به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي رسانه ملی، راهپيمايي روز قدس در کلانشهر تبريز به صورت زنده از شبکه استاني صدا و سيما پخش می شود. در اين روز صدا و سيماي مرکز آذربايجان شرقي با استقرار واحدهاي سيار راديويي و تلويزيوني در مسيرهاي راهپيمايي به انعکاس حماسه حضور مردم استان در راهپيمايي روز قدس خواهد پرداخت.

شبکه استانی سهند در کنار برنامه های روزانه خود ، ويژه برنامه تلويزيوني روز قدس را در آخرین جمعه ماه رمضان به مدت بیش از 240 دقیقه و از ساعت 8:30  تا 13:00 به صورت زنده به روي آنتن  می رود تا حمايت مردم استان از ملت مظلوم فلسطين را در راهپيمايي روز قدس به قاب تصوير ببرد. پخش سخنان حضرت امام خميني (ره) و رهبر معظم انقلاب، اطلاع رساني مسيرهاي راهپيمايي، پخش تصاوير جذاب از حضور حماسي مردم استان در راهپيمايي­هاي سال­هاي گذشته، پخش گزارش هاي مردمي، ارتباط با گزارشگران شهرستان ها، تهيه گزارش از شرکت کنندگان، پخش سرود هاي محلي، تحليل فلسفه وجودي مراسم روز قدس با حضور کارشناسان حوزه و دانشگاه، ارتباط با ائمه جمعه و فرمانداران، پوشش راهپيمايي شهرستان ها، گفتگو با شخصيت هاي برجسته استانی درباره گراميداشت روزجهاني قدس، ارتباط زنده با شبکه هاي سراسري و استاني و پخش نماهنگ از جمله بخش هاي اين برنامه خواهد بود.

 همچنين گروه کودک و نوجوان شبکه سهند در اين روز در ميدان ساعت مستقر شده و به اجراي برنامه می پردازد. در این ویژه برنامه محمود نسب - عطالو - ابراهیم محمدی – جولا – رزمی- بشیری و بهزاد شاهدی تهیه کننده ، محمدی - وظیفه - محبی دستیاران تهیه کننده ؛ و عبدی - جدی و عطالو کارگردان هستند. همچنین تصاویر مربوط به راهپیمایی از سطح شهر و استودیو با تلاش های قنبری – جلیلی – نوروزی- برزگر – نیکمرد- نیکمندان – حسین پور – کلانتری – رحیمی – پورفرج - حق آخری - آقایی و تبک در پشت دوربین تقدیم مخاطبان این شبکه می شود.

شبکه استاني صداي مرکز آذربايجان شرقي هم علاوه بر پرداخت ویژه در برنامه های روتین سحرلر – خانواده – دعوت – یاشاسین جوانلیق – آخشاملار – افطارلیق – اوباشدانلیق- جمعه گوروشی و صدای ورزش در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه و اطلاع رسانی درخصوص مسیرهای راهپیمایی، پخش آنونس های راهپیمایی در این روزها ، پخش بیانات رهبری در فواصل برنامه ها و دعوت از امت همیشه در صحنه استان برای مشارکت در راهپیمایی این روز، در جمعه پایانی ماه مبارک هم با دست پر در خدمت مخاطبان خود بوده و حضور پرشور مردم متدین و روزه دار استان را در راهپيمايي روز جهاني قدس منعکس می کند.  ویژه برنامه " آنا قبله "  با حضور میهمان ویژه اسفندیار قره باغی معروف به صدای انقلاب روز جمعه به مدت 240 دقیقه به روی آنتن می رود. همچنین ویژه برنامه های " القدس لنا " ، " روز اسلام " و " قدس گونی " از دیگر تولیدات صدای استانی این مرکز در روز جهانی قدس است. در این برنامه ها با دعوت از کارشناسان مرتبط ابعاد سياسي اجتماعي این روز ، فلسفه نام گذاری این روز با عنوان روز جهانی قدس از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران و علل وجوب مشارکت مسلمین در راهپیمایی بررسي می شود. پخش سخنان حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبري در ارتباط با این روز ، ارتباط با گزارشگران مستقر در مسير هاي مختلف راهپيمايي، ارتباط با گزارشگران شهرستان ها، پخش پيامهاي شنوندگان، پخش موسيقي هاي با کلام و بي کلام و ارتباط با شبکه هاي سراسري براي نمايش حضور باشکوه و گسترده مردم ديار آذربايجان درحمايت از مردم مظلوم فلسطين از جمله بخش هاي ويژه برنامه راديويي روز جهاني قدس خواهند بود.

گفتنی است بزرگداشت روز جهانی قدس یکی از مهمترین رویدادهای بین المللی و ملی در کنداکتور رادیو آذری تبریز شمرده می شود و همکاران این واحد همگام با سایر واحدها برنامه های مختلفی را برای بزرگداشت این روز تدارک می­بینند. حسن صادقی تهیه کننده برنامه " قاراباغ اسلام توپراقی " با دعوت از کارشناسان مسائل سیاسی به مبحث مبارزات مردم مسلمان و مظلوم قره­باغ با الگوگیری از مبارزات ملت فلسطین می پردازد. اکرم رضایی گوینده این برنامه می باشد. برنامه "اسلام غنچه لری" کاری از گروه کودک و نوجوان رادیو برون مرزی با هدف آشناسازی کودکان با شرایط زندگی نامناسب کودکان فلسطینی و رنج و عذاب آنها با زبان  داستان و نمایش تهیه و پخش می شود. اکرم رضایی در این برنامه تهیه کننده بوده و گروه نمایش کودکان و خردسالان در آن هنرنمایی می کنند. برنامه " پنجره " با رویکرد تبلیغی و تهییجی به مدت 15 دقیقه با گزارش های سجاد دشتی از مراسم روز قدس و نمایشگاه های مختص این روز از آنتن این رادیو برای مخاطبان آن سوی مرزهای ایران پخش می شود. همچنین برنامه های " مشکات " ، " چراغ " ، " انقلابمیز "، سیزه سلام " و سلام شنونده" ، " اوباشدانلیق " ، "افطارلیق" ، " بخش های مختلف خبری و تفسیر سیاسی " ، برنامه " شناور " ، "تبریز " ، " آچیق سوز " ، "ققنوس " ، " دونیا اوتن هفته " و پخش " خطبه های نماز جمعه در روز قدس " از دیگر برنامه های رادیو برون مرزی است که به منظور اطلاع رسانی درخصوص مظلومیت مردم فلسطین و بزرگداشت روز جهانی قدس در کنداکتور برنامه های این واحد گنجانده شده است.  

بعلاوه، انعکاس مراسم راهپيمايي روزجهاني قدس و حضور پرشور مردم تبريز و شهرستانهاي آذربايجان شرقي در بخش هاي مختلف خبري شبکه هاي سراسري و استاني از برنامه هاي پيش بيني شده معاونت خبر مرکز آذربايجان شرقي براي روز جهاني قدس می باشد.  

روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی