رونق تولید ملی | شنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۸

انعکاس برنامه های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در سالروز آزادی خرمشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

انعکاس برنامه های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در سالروز آزادی خرمشهر

صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در سالروز آزادی خرمشهر برنامههای متنوعی برای مخاطبان خود تهیه کرده است.

انعکاس برنامه های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در سالروز آزادی خرمشهر

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، شبکه استانی سهند در سالگرد پیروزی رزمندگان جبهه اسلام و آزادسازی شهر خون و قیام از چنگال مزدوران بعثی، دوم و سوم خرداد در برنامه های روتین و زنده خود به صورت ویژه به این موضوع پرداخت میکند. در برنامه صبحگاهی سحرلر، خانواده ، تبریزیم ، افطارلیق و اوباشدانلیق با دعوت از ایثارگران و زمندگان و با مرور خاطرات هشت سال دفاع مقدس و حماسه آزادسازی خرمشهر ،این معجزه الهی به طور مفصل بررسی می شود.

رادیو برون مرزی آذری زبان تبریز در بخش های مختلف خبری به تهیه کنندگی حسن صادقی و محمدرضا رحیمی به این موضوع پرداخته و درمورد برگزاری همایشها و نمایشگاههای مختلف در تبریز و باکو اطلاع رسانی میکند. همچنین برنامههای سلام شنونده و پنجره به تهیه کنندگی و گویندگی سجاد دشتی، 40ایل لیک انقلاب به تهیه کنندگی پریسا امیری و گویندگی جعفر رضایی ، ققنوس به تهیه کنندگی امیری و گویندگی سِئودا حسن زادگان با محوریت دلاوری ها و از جانگذشتگی های رزمندگان اسلام در عملیات آزادسازی خرمشهر تقدیم شنوندگان حوزه قفقاز و جمهوری آذربایجان می شود. علاوه بر این تولید نمایش یک قسمتی " نه تِئز بویودوم " (چه زود بزرگ شدم ) به سرپرستی و تهیه کنندگی جعفر رضایی و همکاری گروه نمایش رادیو ، و پخش تفاسیر خبری به تهیه کنندگی محمدرضا رحیمی از دیگر تمهیدات رادیو برون مرزی تبریز برای بزرگداشت این روز مبارک در تاریخ دفاع مقدس هشت ساله مردم ایران میباشد.  

در معاونت صدا و رادیو مراغه هم برنامه های مختلفی برای سالروز حماسه سوم خرداد تدارک دیده شده است که از آن جمله می توان به ویژه برنامههای شهر خاطرات ،آزادی خرمشهر ، حماسه ملی ، سوم خرداد ، ایثار جلوه لری اشاره نمود. همچنین در برنامههای سحرلر ، سحر گوروشی ، یاشاسین جوانلیق ، نمایش رادیویی " در رکاب یحیی " ، یک جرعه عاشقی ، روایت آزادی ، عملیات بیت المقدس ، شنیدنی های تاریخ و دانیشیق به فراخور برنامه با دعوت از رزمندگان و جانبازان سالهای دفاع مقدس و کارشناسان مربوطه به بررسی ابعاد تاریخی و حماسی این فتح و پیروزی فرزندان خمینی کبیر (ره) پرداخته می شود.