جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

انتقاد از عملکرد حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی - نمایش محتوای خبر

 

 

انتقاد از عملکرد حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی

اعضای شورای اسلامی آذربایجان شرقی در نشست امروز خود از عملکرد اداره کل حفاظت محیط زیست استان انتقاد کردند.

انتقاد از عملکرد حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی

انتقاد اعضای شورای اسلامی آذربایجان شرقی از عملکرد حفاظت محیط زیست

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، رئیس شورای اسلامی آذربایجان شرقی در سی و هفتمین جلسه این شورا گفت: با وجود تفاهم نامه مشترک و برگزاری چندین جلسه مشترک ، محیط زیست استان به تعهداتی که برای رسیدگی به  مشکلات زیست محیطی در استان داده بود عمل نکرده است.

 برزگران با بیان اینکه مردم استان انتظار داشتند گام های اساسی برای احیای دریاچه ارومیه برداشته شود افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست باید برای جلوگیری از ریزگرد های ناشی از دریاچه ارومیه با کاشت گیاهان و درختان سازگار با آب شور از جولان گردوغبار و ریزگردها در منطقه جلوگیری کند.

 رئیس شورای اسلامی آذربایجان شرقی با انتقاد از ورود شیرابه های فاضلاب های صنعتی و خانگی به سفره های زیر زمینی استان گفت: با کنترل آلایندگی صنایع،تفکیک پسماند در مبدا و ایجاد مرکز بازیافت زباله در شهرهای بزرگ استان می توان از  بروز اینگونه مشکلات زیست محیطی جلوگیری کرد.

 اعضای شورای اسلامی استان نیز ورود پساب صنعتی  شهرهای ارمنستان به رودخانه ارس ،رسیدگی نشدن به وضعیت بحرانی تالاب ها،از بین رفتن جنگل ها، لحاظ نشدن پیوست های زیست محیطی در اجرای طرح های توسعه واحدهای صنعتی ،کشتار حیوانات ولگرد و رها سازی آنان در طبیعت،شکار حیوانات و پرندگان به صورت غیر مجاز ،هزینه کردن درآمدهای ناشی از جرایم آلایندگی هوای واحدهای صنعتی در امور جاری اداره کل محیط زیست ،رهاسازی فاضلاب های خام به رودخانه ها و فعالیت محیط بان های شرکتی با حداقل حقوق که انگیزه کافی را برای حفاظت از محیط زیست ندارند را عمده مشکلات زیست محیطی استان بیان کردند.

 مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه تاکنون نتوانسته ایم مرکز پایش کنترل آلودگی هوای تبریز را ایجاد کنیم از شورای اسلامی استان خواست در ایجاد این مرکز به این اداره کل کمک کنند.

 قاسمی همچنین افزود:جنگلکاری در اطراف دریاچه ارومیه جزو وظایف اداره کل منابع طبیعی است و تنها شعاع 3 کیلومتری دریاچه برعهده محیط زیست گذاشته شده است.