جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

انتخاب ساحه سی - نمایش محتوای صدا

 

 

انتخاب ساحه سی

انتخاب ساحه سی


Loading the player...
مقام معظم رهبری میفرمایند:
مسأله ی انتخابات، مسأله ی بسیار مهم و اساسی و تعیین کننده ای است. اهمیت انتخابات از جهات گوناگونی است. یکی از آنها این است که نظام ما نظامی است متّکی به ایمانها و عواطف و علایق مردم. اساساً سرِّ شکست ناپذیری این نظام این است که به مردم متّکی است. این چیز مهمّی است. اتّکای به مردم هم آسان به دست نمی آید و همه جا حاصل نمی شود. اگر یک سرِّ الهی در میان نباشد، توجّه نفوس و دلهای مردم هم ممکن نیست. شما ملاحظه بفرمایید، خدای متعال به پیغمبرِ با آن عظمت می فرماید: «هو الّذی ایّدک بنصره و بالمؤمنین»؛ یعنی مؤمنین را در کنار نصرت الهی می آورد. هیچ بُعدی هم ندارد که آدم بگوید که این «بالمؤمنین»، تفسیر جزئی از مفهوم «بنصره» هم هست که اصلاً نصر الهی به وسیله ی مؤمنین تحقّق می پذیرد. البته در مواردی هم نصرتهای خارج از مقولات عادی در زمان آن بزرگوار بوده است - مثل ملائکه ی مسوّمین و غیرذلک - لیکن عمده اش مؤمنین اند. بعد هم می فرماید: «لو انفقت ما فی الأرض جمیعاً ما الّفت بین قلوبهم و لکنّ اللَّه الّف بینهم». یعنی ای نبی گرامی ما! این «بالمؤمنین»ی هم که ما می گوییم، خیال نکن که خودت توانستی آنها را جذب کنی؛ نه - این کار من و ما و کار عوامل مادی و بشری نیست - این سرّ الهی و سرّ معنوی است. 
 

حال آن نکته ی باریکتر ز مو این جاست که همین سرّ الهی و معنوی هم قابل تعریف است. چیزی نیست که بگوییم عقل شما مردم نمی رسد و سه، چهار نفری هستند که این چیزها را می فهمند؛ نخیر. این امر واضحی است. این سرّ الهی عبارت است از ایمان. وقتی ایمانها در دلهای مردم می جوشد و به مرحله ی عمل سرازیر می شود، نتیجه این است که هر پدیده ای که متّکی به ایمان الهی است، تقویت پیدا می کند. 

انتخاب ساحه سی برنامه ای رادیویی است که با موضوع انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شوای اسلامی و با 3 محوریت مرحله تبیینی ، مرحله تبلیغی و مرحله تهییجی تهیه و پخش می شود .

این برنامه به تهیه کنندگی و صدابرداری بهرام بهروزی و با نویسندگی و گویندگی آقای منیری فر روزهای فرد ساعت 20:30 به مدت 30 دقیقه پخش می شود و آیتم های مختلفی از جمله استفاده از کارشناسان برجسته ، گزارش های مردمی و موسیقی های حماسی در مورد انتخابات به روی آنتن می رود.

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده: بهرام بهروزی 

نویسنده: آقای منیری فر

صدابردار: بهرام بهروزی

گوینده: آقای منیری فر