جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

آموزش و ترویج برای افزایش عملکرد محصولات کشاورزی لازم است - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش و ترویج برای افزایش عملکرد محصولات کشاورزی لازم است

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: برای افزایش عملکرد محصولات کشاورزی در واحد سطح باید در بخش آموزش و ترویج فعالیت بیشتری صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی این سازمان کریم مهری در نشست اعضای هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی استان، عملکرد پایین در واحد سطح، پایین بودن عملکرد آبیاری و مصرف بیش از حد نهاده های کشاورزی را به دلیل کافی نبودن آموزش ها اعلام کرد و افزود: باید در توسعه و تعمیق فعالیت های آموزشی و ترویجی قدم های بلندی برداشته شود.

وی گفت: این سازمان خود را از نظام صنفی و تشکل های کشاورزی جدا نمی داند و ما می توانیم در کنار هم برای رونق بخش کشاورزی استان گام برداریم.

مهری افزود: این مجموعه در سطح استان ظرفیت های نظام صنفی کشاورزی و تشکل های بخش کشاورزی درمراجع تصمیم گیری، کارگروه های کشاورزی و آموزش و ترویج استفاده خواهد کرد.

رییس هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی استان نیز در این نشست گفت: نظام صنفی بعنوان بزرگترین تشکل صنفی بخش کشاورزی استان با توان مضاعف در جهت رفع مشکلات کشاورزان گام برخواهد داشت.

عطا الله هاشمی با اشاره به تصویب آیین نامه اجرایی طرح انتزاع وظایف بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در این آیین نامه جایگاه مناسبی برای نظام صنفی کشاورزی درنظرگرفته شده است.