جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

آموزش قرآن کریم - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

آموزش قرآن کریم

Loading the player...
رسول خدا صل الله علیه و اله وسلم فرمودند:این قرآن نور روشن ، ریسمان محکم فضیلت بزرگ  و مرتبه بلند ی است و مایه شفا وسعادت است . هرکس ازقرآن روشنایی طلب نماید خداوند اورا  منوّر  فرماید و اگر امورش را به آن وا گذ ارد خداوند او را حفظ کند و هر کس به قرآن توسل جوید خداوند نجاتش بخشد وهر کس ملاز م قرآن شود  بلند مرتبه گردد و هرکس که از آن طلب شفا کند خداوند اورا شفا دهد وکسی  که آن را مقدّم بر هر چیزی بدارد خداوند اورا هدایت کند وهرکه از غیر قرآن هدایت طلبد خداوند او را به حالت گمرا هی وا گذارد و کسی که با آن انس و الفت د اشته باشد خداوند اورا به سعادت می رساند وکسی که آن را پیشوا ومقتدا و محل اعتماد خود در  رجوع کردن به آن قرار دهد خداوند او را در بهشت جای داده وزندگی سالم و با آرامشی رابرایش مهیا می سازد.
از پیامبر اکرم صل الله علیه واله و سلم،خطاب به سلمان فارسی روایت شده است ، ای سلمان: بر تو باد به قرائت قرآن به درستی که قرائت قرآن کفاره برای گناهان وسپر از آتش وامان ازعذ اب است وکسی که قرآن را قرائت کند به ازای هر آیه به او ثواب صد شهید وبه ازای هر سوره ثواب پیغمبر عطا می شود و بر قاری قرآن رحمت الهی نازل می شود و ملائکه برای او طلب استعفار می کنند و بهشت مشتاق دیدار اوست وخداوند از او راضی می شود .
ای سلمان :زمانی که یک مومن قرآن را قرائت می کند خداوند درهای رحمتش را به روی او باز می کند و به ازای هر حرفی که ازدهان او خارج می شود ملکی را خلق می کند که تا روز قیامت خداوند را برای او تسبیح می کند و به درستی که در نزد خداوند بعد از فرا گرفتن علم هیچ چیز محبوبتر ازقرائت قرآن نیست .
از امام صادق علیه السلام روایت شده است که فرمود:                     
  بر شما باد به خواندن قرآن ، بدرستیکه درجات بهشت به عدد آیات قرآن است پس زمانی که روز قیامت شد به خواننده قرآن گفته می شود : قرآن بخوان و بالا برو، پس به اندازه هر آیه ای که می خواند درجاتش بالا می رود.
امام رضا علیه السلام فرمود ند: به واسطه قرآن طلب شفا نمایید پس کسی که قرآن او را شفا ندهد هیچ شفایی برای او نیست .
امام حسن مجتبی علیه اسلام فرمودند: کسی که قرآن بخواند برای او یک دعای مستجاب هست که یا زود به استجا بت می رسد و یا با تأخیر
پیامبر اکرم صل الله علیه واله و سلم فرمودند:از قر آن شفا بجویید زیرا خداوند تعالی می فر ماید :                                
وَ شِفاءٌ لِما فِی الصُّدُورِ (قرآن شفای هر دردی است که در سینه هاست)
فلذا با توجه به این روایات نقش و اهمیت قرائت قرآن کریم دو چندان نمود پیدا می کند. شبکه سهند نیز در ماه مبارک رمضان برای آموزش قرآن کریم به مخاطبان خود برنامه ویژه ای را با عنوان « آموزش قرآن» تدارک دیده است که با اجراس استاد وحیدی مهر در ایام ماه مبارک رمضان از ساعت  18:20 و تکرار آن روز بعد از ساعت 12:40 به روی آنتن می رود.
سال تولید: 1394

مجری کارشناس : استاد وحیدی مهر