جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

آموزش صنایع دستی در ۴۲ روستای آذربایجان شرقی - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش صنایع دستی در ۴۲ روستای آذربایجان شرقی

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از اجرای آموزش های صنایع دستی در ۴۲ روستای استان خبر داد

آموزش صنایع دستی در ۴۲ روستای آذربایجان شرقی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، فرشاد به آفرین در نشست بررسی مشکلات صنایع دستی بناب افزود :۵۷ روستای استان نیز به صورت پایلوت برای توسعه صنایع دستی انتخاب شده اند تا ضمن کسب درآمد برای اهالی از فراموشی صنایع دستی جلوگیری شود.

وی گفت: آموزش، تولید و فروش سه هدف اصلی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان برای ترویج و توسعه صنایع دستی با هدف کسب درآمد برای مردم است.

 به آفرین افزود: در این راستا تفاهم‌نامه‌ هایی با سازمان جهاد کشاورزی ،سازمان فنی و حرفه ای ،صندوق کارآفرینی امید و آموزش و پرورش استان منعقد شده تا از امکانات بومی برای هم افزایی با سازمان‌های دولتی به منظور توسعه صنایع دستی استفاده شود.

ولی ا... فرج الهی فرماندار بناب نیز به پرداخت تسهیلات ۸ درصدی تا سقف  ۲۰ میلیارد ریال در قالب شرکت‌های تعاونی روستایی در جهت حمایت از صنایع دستی  اشاره کرد و گفت: این تعاونیها باید حداقل دارای ۲۵ نفر عضو باشند که ۲۰ درصد سرمایه آنها توسط اعضا و ۸۰ درصد نیز از طریق تسهیلات دولتی تامین  میشود .