سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

امام جمعه هریس: غدیر، روز امامت و ولایت است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه هریس: غدیر، روز امامت و ولایت است

امام جمعه هریس با اشاره به فرارسیدن عید غدیر، گفت: غدیر، عید بزرگ الهی، روز اکمال دین و اتمام نعمت و روز امامت و ولایت است و در این روز بود که خلعت زیبای امامت برقامت مولای متقیان حضرت علی (ع) نشست.

امام جمعه هریس: غدیر، روز امامت و ولایت است

حجت الاسلام قهرمان احمدی در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار کرد: اعتقاد به حکومت معصوم منصوب از طرف خداوند ، درواقع اعتقاد به یک مدل حکومتی است که در مبنا و اهداف با سایر حکومت ها و مکاتب حاکم برجهان تفاوت اساسی دارد.
وی یاد آوری شد: یگانه الگوی حکومتی که می تواند سعادت، تکامل و پیشرفت مادی و معنوی بشر را فراهم و تضمین کند، همانا الگوی حکومتی امیر مومنان امام علی(ع) است و
این سخن بدین معناست که اسلام بدون غدیر یعنی بی دینی ، شرک، بازگشت به جاهلیت و صد البته جاهلیتی بسیار سهمگین تراز جاهلیت اولیه.
خطیب نماز جمعه به فرارسیدن هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: حدیث هشت سال دفاع مقدس، مقاومت و مظلومیت ملتی است که قله های سربلند ایثار، حماسه و شرف را در راه دفاع از کیان، مکتب، انقلاب و میهن اسلامی خویش درنوردیده اند و حکایت مکرر و ماندگار دلاوری شهیدان و شاهدانی است که با خون و جانشان سطرسطر تاریخ این مرز وبوم اسلامی را نگاشته اند.
وی خاطر نشان کرد: هدف از جنگ تحمیلی دروهله اول براندازی نظام ودر وهله دوم به سازش کشیدن جمهوری اسلامی بود ولی با مقاومت و دفاع جانانه ملت شریف ایران و رهبری پیامبرگونه امام راحل با پیروزی ملت ایران خاتمه یافت وملت ایران در طولانی ترین و بی سابقه ترین جنگ قرن حاضر،سربلند و سرافراز شدند. 
حجت الاسلام احمدی به اول مهر وب ازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: معلمان باید در تربیت دانش آموزان نقش اساسی و انقلابی داشته باشند زیرا که نسل فردا باید آن چنان سازنده جلوه کند که درخور فردای نسل خود باشد این نسل باید کوله بار تجربه و دانش نسل گذشته را ره توشه خود کرده و بر میزان شعور و آگاهی خود بیفزاید.
وی همچنین نقش آموزش پرورش در جامعه را مهم عنوان کرد وگفت :آموزش و پرورش به طور مستقیم در تحول و پیشرفت سایر نهادهای اجتماعی نیز نقش بنیادی دارد ، ازاین رو، ضعف یا قوت این نهاد در نهایت به ضعف و پیشرفت سایر نهادهای اجتماعی منجر خواهد شد.
شهرستان هریس با حدود 68 هزار نفر جمعیت در 100 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.  / ایرنا