جهش تولید | چهارشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۹

امام جمعه میانه: عزاداری در دهه ولایت ممنوع است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه میانه: عزاداری در دهه ولایت ممنوع است

امام جمعه میانه با تاکید به برگزاری مراسم های جشن در دهه ولایت و پرهیز از هر گونه عزاداری ها در این ایام گفت: با کسانی که با نصب بنر عزا یا اجرای مراسم عزاداری، اعیاد دهه غدیر را کمرنگ کنند، برخورد می شود.

امام جمعه میانه: عزاداری در دهه ولایت ممنوع است

حجت الاسلام محمدرضا حامدی روز یکشنبه در همایش مشترک ائمه جماعات، فرماندهان بسیج و هیئت امنای مساجد برای هماهنگی برنامه های دهه ولایت اظهار کرد: متاسفانه عده ای از روی غفلت یا آگاهانه با برپایی مراسم عزاداری امام حسین(ع) در طول این دهه با عناوین مختلف، اهمیت غدیر و ولایت را کمرنگ می کنند.
وی افزود: امام حسین (ع) برای اثبات امامت و ولایت قیام کرد و این حرکت ها در مسیر مخالف حرکت ایشان است.
حجت الاسلام حامدی با اشاره به نقش و جایگاه ولایت در انقلاب اسلامی و حفظ و تعالی آن، جایگاه رهبری را بالاترین جایگاه ولایت امری عنوان کرد و گفت: بدون تردید رهبر معظم انقلاب از هر لحاظ دارای بالاترین مقام علمی و سیاسی در کشور است و در حال حاضر صاحب نظری بالاتر از ایشان سراغ نداریم.
امام جمعه میانه عید غدیر را بالاترین عید امت اسلامی دانست و با تاکید بر هر چه باشکوهتر برگزار شدن مراسم این دهه، خاطر نشان کرد: مراسم عید غدیر باید هر سال با عظمت تر از سال های گذشته برگزار شود.
حامدی اظهار کرد: تنها آذین بندی ظاهری میادین و معابر کافی نیست بلکه باید ابعاد و مباحث علمی و اعتقادی، امام شناسی و بیان اهمیت دهه ولایت به نحو شایسته ای در طول این ایام در اولویت قرار گیرد.
وی با اشاره به جایگاه مساجد در آموزه های دینی و اسلامی، مسجد را اولین پایگاه و مرکز تشکیل حکومت اسلامی توسط پیامبر (ص) و خلف ایشان، امام خمینی (ره) دانست و گفت: تمام امور مسلمانان می تواند در مساجد به اجرا برسد.
حامدی با اشاره به این که مساجد پایگاه فعالیت های فرهنگی در جامعه است، تأکید کرد: مساجد باید جایگاه خود را در راستای جذب و پرورش نوجوانان و جوانان و تقویت مبانی دینی بالا ببرند.