رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

بازگشت به صفحه کامل

امام جمعه عجبشیر: 12فروردین و روز جمهوری اسلامی بالاترین نوع دموکراسی در جهان بود

امام جمعه عجبشیر: 12فروردین و روز جمهوری اسلامی بالاترین نوع دموکراسی در جهان بود


امام جمعه عجبشیر گفت: 12 فروردین سال 58 به عنوان روز جمهوری اسلامی بالاترین نوع دموکراسی در جهان است.

حجت الاسلام ˈمحمود شربیانیˈ در خطبه های نماز جمعه عجبشیر افزود: این روز نماد مردم سالاری دینی بود که در آن پایه های انقلاب محکم شد و انسجام یافت.

وی اظهار کرد: این روز بزرگ و سرنوشت ساز، نماد وحدت، یکپارچگی و همدلی ملت ایران است؛ چرا که مردم ایران در این روز با رای مثبت 98 درصدی به جمهوری اسلامی ایران، پایه های نظام را در عرصه های بین المللی محکم کردند.

امام جمعه عجبشیر ادامه داد: دریافت پیام و درک اندیشه های انقلاب اسلامی ایران اکنون در جهان طنین انداز شده و اغلب مردم مسلمان جهان علیه حکومت های مستبد، خودمختار و طاغوتی خود، دست به مبارزه زده اند و این امر از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران است.

حجت الاسلام شربیانی اضافه کرد: فروردین، بهار جمهوری اسلامی است و خون شهدا، زحمات امام راحل(ره)، همه انقلابیون و مردم ایران در این ماه به ثمر نشسته و باید روز بزرگ و تاریخی 12 فروردین به درستی گرامی داشته شود.

وی یادآوری کرد: رهبر معظم انقلاب امسال را سال ˈحماسه سیاسی، حماسه اقتصادیˈ نام گذاری کرده اند و این امر دارای فلسفه خاصی است؛ چرا که تا اقدامی بزرگ صورت نگیرد، نمی توان نام حماسه روی آن نهاد.

امام جمعه عجب شیر با بیان اینکه استکبار جهانی به دنبال ایجاد مشکلات جدید سیاسی و اقتصادی در سال 92 برای ملت ایران است، گفت: تمام نهادها و دستگاه ها باید زمینه سازی به منظور حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای را در دستور کار قرار دهند چرا که این امر موجب ناامیدی دشمنان و عقب راندن آن ها می شود.

حجت الاسلام شربیانی، با تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) و قدردانی از کسانی که در روزهای عید نوروز حرمت ایام فاطمیه را حفظ کرده اند، افزود: با توجه به تقارن عید نوروز و ایام شهادت صدیقه کبری (س)، مردم مومن علاوه بر اینکه به دید و بازدید یکدیگر رفته و صله ارحام را به جای آوردند، حرمت دخت نبی اکرم (ص) را نیز پاس داشتند.