سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

امام جمعه تبریز: پیش بینی رشد اقتصادی پنج درصدی امیدوار کننده است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه تبریز: پیش بینی رشد اقتصادی پنج درصدی امیدوار کننده است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه واردات بی رویه و کالای قاچاق از موانع اصلی رشد اقتصادی و رونق تولید است، گفت: گزارش وزیر اقتصادی و دارایی مبنی بر پیش بینی رشد اقتصادی پنج درصدی برای امسال بسیار امیدوار کننده است.

امام جمعه تبریز: پیش بینی رشد اقتصادی پنج درصدی امیدوار کننده است

آیت الله محسن مجتهد شبستری روز پنج شنبه در دیدار وزیر اقتصاد و امور دارایی با وی اظهار کرد: دولت می تواند با ورود به این بخش و جلوگیری از ورود کالای قاچاق و وارادات بی رویه، تولید را در کشور رونق بخشد.
وی اضافه کرد: واردات رسمی و غیررسمی کالای خارجی بازار را پر کرده و این امر معضلات بسیاری از جمله بیکاری را در جامعه ایجاد می کند و تولید را از رونق می اندازد.
آیت الله شبستری گفت: کنترل کالای قاچاق و یا واردات کار سختی نیست و دولت می تواند با مراقبت بیشتر، منشا قاچاق را از هر کجا که باشد از مناطق آزاد و یا گمرکات کنترل کند.
وی همچنین با اشاره به گزارش وزیر اقتصاد و پیش بینی رشد 5 درصدی اقتصاد برای کشور تا پایان سالجاری، افزود: این گزارش بسیار امیدوارکننده و خوشحال کننده بود و با توجه به اینکه وزارت اقتصاد و امور دارایی در لبه تیز رشد اقتصادی و رفع معضل بیکاری دارد بهتر می تواند در رفع این دو موثر واقع شود.
وی همچنین به لایحه افزایش 30 درصدی درآمدهای مالیایی در بودجه اشاره کرد و گفت: این لایحه نیاز به تجدید نظر دارد و با اینکه ائمه جمعه در نماز جمعه بارها مردم را به پرداخت مالیات دعوت می کنند و پرداخت آن را همانند خمس و زکات واجب شرعی می دانند اما در درآمدهای مالیاتی نباید اجحاف شود و دریافت آن عادلانه و قابل پرداخت از سوی مودیان باشد. 
وزیر اقتصاد و امور دارایی برای حضور در آیین افتتاح طرح های عمرانی و شرکت در شورای اداری آذربایجان شرقی به تبریز سفر کرده است.