سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

امام جمعه تبریز: غدیر، تجلی گر رهبری الهی در جامعه اسلامی است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه تبریز: غدیر، تجلی گر رهبری الهی در جامعه اسلامی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: رهبری الهی، مهم ترین موضوع جامعه اسلامی است که در 'غدیر' متجلی شده است.

امام جمعه تبریز: غدیر، تجلی گر رهبری الهی در جامعه اسلامی است

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، آیت الله محسن مجتهد شبستری در آئین رونمایی از پوستر جشنواره بین المللی غدیر و جشنواره مشق عشق با اشاره به برگزاری جشنواره های فرهنگی و مذهبی اظهار کرد: خوشنویسی هنری ارزشی و اسلامی است؛ مضامینی که اغلب در هنر خوشنویسی مورد استفاده می گیرد، آیات قرآن، آموزه های اهل بیت (ع) و اشعار و سخنان حکمت آمیز است که این امر نشان از اهمیت توجه به این هنر ارزشی دارد.
وی با تاکید بر اینکه برگزاری جشنواره خوشنویسی به مناسبت عید غدیر اقدامی ارزشمند محسوب می شود، افزود: ابعاد مختلف و فلسفه غدیر به هر شکلی باید تبیین شود.
آیت الله مجتهدشبستری با اشاره به اینکه عید غدیر، روز اکمال دین و اتمام نعمت الهی بر بشریت است، اضافه کرد: هر کس با هر هنری که در راستای ترویج پیام غدیر گام بردارد، مورد احترام است که متاسفانه پس از رحلت پیامبر گرامی اسلام حقیقت غدیر با پرده جهل مورد غفلت قرار گرفت، اما علمای دین از جمله علامه امینی با نوشتن کتاب الغدیر توانست این غربت را از بین ببرد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه اثر جاودانه و ارزشمند الغدیر با استناد به آثار و کتب اهل سنت توانسته حقیقت واقعه غدیر خم را به اثبات برساند، افزود: علمای بزرگ اهل سنت نیز مبهوت کتاب الغدیر هستند و هیچ حرف و حدیثی در حقانیت مولای متقیان باقی نمانده است.
امام جمعه تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از دستر اندرکاران برگزاری جشنواره 'مشق عشق' اظهار کرد: پس از پایان دوران دفاع مقدس هنوز فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه زنده است و همه روزه شاهد استقبال و درخواست جوانان برای اعزام به مناطق جنگی مقابله با جبهه تکفیری سلفی هستیم.
وی ادامه داد: امنیت و آرامش امروز کشور به واسطه روحیه ایثار و شهادت در ایران اسلامی است و غیرت دینی جوانان ایرانی اجازه نداده است که دشمنان حتی یک وجب بر خاک کشور تجاوز کند؛ در این شرایط هر چه بتوانیم با برنامه های فرهنگی، هنری و ابتکاری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همت داشته باشیم، ارزشمند است.
در این آیین که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اساتید انجمن خوشنویسان تبریز و جمعی از اهالی فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان همراه بود، از پوسترهای جشنواره بین المللی غدیر و جشنواره مشق عشق رونمایی شد.