سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

امام جمعه تبریز : شعار مرگ بر آمریکا ، در 13 آبان امسال رساتر - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه تبریز : شعار مرگ بر آمریکا ، در 13 آبان امسال رساتر

امام جمعه تبریز گفت: ملت ایران در 13 آبان امسال رساتر و پرصلابت تر از سال های گذشته فریاد "مرگ برآمریکا" سر خواهند داد.

امام جمعه تبریز : شعار مرگ بر آمریکا ، در 13 آبان امسال رساتر
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای آذربایجان شرقی آیت‌الله محسن مجتهد شبستری امروز در خطبه‌های نماز جمعه‌ تبریز افزود :خصومت‌ های آمریکا و اسرائیل امسال نسبت به سال‌های گذشته، مشهودتر شده و علاوه بر بدعهدی‌ های آمریکا در برجام، توقعات بی‌جا نیز از مسئولان آمریکایی شنیده می‌شود.
وی تاکید کرد : باید در مقابل این بدعهدی‌ها و توقعات مقامات امریکایی ،  امسال راهپیمایی 13آبان باشکوه‌تر برگزار شود.
وی سه حادثه‌  مهم رخ داده در روز 13 آبان را تشریح کرد و گفت: تبعید حضرت امام راحل ، شهادت دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا رخداد های مهمی است که در طول تاریخ ایران فراموش نخواهد شد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه خطبه ها با اشاره به اینکه بالاترین معروف اقتصادی، اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است خاطرنشان کرد :  رونق اقتصادی، برطرف کردن رکود اقتصادی و ایجاد اشتغال برای افراد بیکار را تنها راه تحقق شعار سال است . 
امام جمعه تبریز رباخواری ، رانت خواری و حقوق نجومی را مصداق بارز منکر اقتصادی دانست و افزود:  حقوق‌هایی که در قالب حقوق دولتی، کارانه و غیره دریافت شده  مصادیق بارز تحصیل مال باطل است و باید به عنوان منکر اقتصادی معرفی و به بیت المال بازگردانده شود .
وی با اشاره به اینکه که دولت باید به صورت جدی وارد این مسئله شده و با این گونه موارد تخلف برخورد کند، افزود: خواسته همه مردم و رهبر انقلاب مجازات سریع مفسدان اقتصادی است . 
خطیب نمازجمعه تبریز همچنین با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت اولین شهید محراب افزود: آیت الله قاضی طباطبایی طلایه دار شهدای محراب بود  که در راه دفاع از ارزش ها جان خود را تقدیم اسلام و انقلاب کرد.
آیت‌ الله مجتهد شبستری به تحولات منطقه خاورمیانه به ویژه بحث آزادسازی موصل عراق اشاره کرد و گفت: این عملیات با شرکت نیروهای ارتش عراق‌، نیروی مردمی حشدالشعبی و تعدادی از قبایل عشایر عراق با پیشرفت بسیار چشمگیری رو به رو بوده و تاکنون در حدود 400 کیلومتر از اطراف موصل آزاد شده و درحال حصول نتیجه است.
امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه گروهک تروریستی داعش در تلاش است با ایجاد تفرقه قومی و مذهبی خود را نماینده اهل سنت نشان دهد ، افزود: نیروهای عراقی با روحیه انقلابی گری و باقدرت تمام، موصل را از لوث داعش و نیروهای متجاوز ترکیه پاکسازی خواهند کرد.